Pomoc TS-251 wziął i umarł?

Bungi

Passing Basics
Beginner
27 Grudzień 2015
10
1
3
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Uszanowanie!

Mam problem z moim TS-251. Żonie zaczął rano piszczeć więc wzięła i zabrała mu prąd. Wróciłem z roboty, włączyłem do prądu i zaczęła się zabawa.

Serwer się początkowo włączył prawie normalnie, ale hasło do admina zostało zresetowane. Po zalogowaniu w ostrzeżeniach pojawiło się info o potrzebie sprawdzenia dysku (to co się pojawia po innym niż prawidłowe zamknięciu systemu), uruchomiłem, wyglądało jakby zakończył i kazałem mu uruchomić się ponownie.
Od tego momentu zaczęła się zabawa. Podłączyłem ekran po hdmi i klawiaturę po USB.
Do biosu da się wejść, serwer wyświetla po starcie na ekranie takie sześcianiki (jak logo) i napis Starting... i to wszystko, piszczy kilka razy, następuje reset i od nowa.

Wyjąłem dysk, po starcie bez dysku to samo. Piszczenie i restart.

Próbowałem przywrócić firmware zgodnie z tą instrukcją Firmware Recovery - QNAPedia ale dochodzi do punktu 6. "On the following menu, select Default for monitor setting. Then, press <SPACE> to continue", pojawia się tekstowy ekran bootowania, ale do punktu 7. już nie dochodzi.

Jest jakaś szansa na reanimację? Może to być wina kości RAM?

Dysk: WD RED 3TB
Wersja oprogramowania Firmware: ???
Model serwera: QNAP TS-251
Znalazłem wideo z TS-451 który zachowuje się dokładnie jak mój TS-251. Jedyne co to serwis?


Link: https://www.youtube.com/watch?v=1uwkNV7s9-M
 
ymmm pamiec?? Masz mozliwosc podpiecia innej pamieci? Ale pewnie firmware sie posypal...badz co badz jak pamiec nie pomoze i bez HD sie nie podnosi to za wiele nie zrobisz - takie moje zdanie, ale moze ktos na forum ma inne pomysly, tylko jesli nie mozesz odzyskac firmware wedlug instrukcji to cos bardziej hardware jest nie hallo

---edit---
taka rada, bo ostatio widze modne zeby samemu probowac wywalczyc rozwiazanie tygodniami...jesli jednostka jest na gwarancji, nic sam mechanicznie nie uszkodziles, prosta i znana reanimacja nie pomaga (bez HD, inne pamieci, reset button etc.) do serwisu bo szkoda czasu ;) przeciez nie chcesz mi powiedziec ze bedziesz plyte mierzyl multimetrem albo przebiegi badal oscyloskopem :Dumny: "czas to pieniadz a pieniadz to piwo wiec pijmy piwo bo szkoda czasu" tak jakos to bylo :lol:
 
Instrukcję wziąłem z posta Rozwiązany - TS-470 PRO nie startuje pawurb1978.

Dostałem też odpowiedź z EPA Systemy ze wskazaniem do tej samej instrukcji na wiki Qnap.

Jestem pomiędzy krokiem
6. On the following menu, select Default for monitor setting. Then, press <SPACE> to continue.
awiki.qnap.com_mediawiki_images_6_66_Monitor_setting.jpg
a krokiem
7. After boot up completely, you should see the following window.
awiki.qnap.com_mediawiki_images_5_5d_Xwindow.jpg
przy czym do kroku 7 nie dochodzi tylko następuje restart.
 
A, to raczej nie. Na pendrive najpierw instaluję tym unetbootinem dystrybucję dsl, potem przegrywam obraz zamieniając nazwę na dom.img, potem odłączam pendrive z systemu i dopiero wyciągam z usb.
 
Nie wiem jak to rozumieć. Wyjechałem w piątek wieczorem na weekend, wróciłem dzisiaj. Włączyłem serwer bez dysków, dotarł do ekranu instalacji, włożyłem dysk i chciał instalować. Wszedłem do konsoli (alt+f2?), zrestartowałem serwer i po restarcie zaczął się normalnie ładować. Zawołał o upgrade firmware do 4.2.1, pozwoliłem, zrobił upgrade i na razie wygląda że działa.
Miał przywróconą fabryczną nazwę i hasło admina, ale dane na dysku są.

Edit:
za wcześnie pochwaliłem, udało mi się zainstalować HD Station jeszcze i znowu się zrestartował do ustawień fabrycznych :(
 
U mnie "restart loop" zakończył się wymianą sprzętu. Żadne znalezione metody nie zadziałały.
Zatem nie pozostaje Ci nic innego jak wysłać go na serwis.
 
No niestety, udało mi się reflashować z wersji 1.2.8 do wersji 4.2.1 ale nadal następuję reboot. Do serwisu wiśta wio :(
dzięki za porady, dam znać jaki finał historii.