Pomoc TS 253 Pro - restarty i sygnały dźwiękowe co 2-3 sek.

Fotograf_Arkadiusz

Passing Basics
Beginner
1 Marzec 2016
16
2
3
36
Bełchatów
www.arkadiuszmodlinski.pl
QNAP
TS-409/409 Pro
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
witam,

jestem bardzo świeży mam problem ostatnio siedzę sobie pracuje i nagle mój qnap zaczął piszczeć. Po jakimś czasie sprubowałem się zalogować jednak nie dało rady po resecie twardym z guzika power wszedłem na niego jednak mogłem sie zalogować na dane admin admin - na pulpicie nie było moich programów jednak dane na dysku się zachowały.

Mam ten serwer 2 miesiące nie wiem co robić do serwisu czy co się mogło stać? Teraz wyjąłem dyski i się zastanawiam. Serwer cały czas mi się sam restartuje i co minutę piszczy sygnałem ok 2-3 sekund.

Co to może być? Uratuje ktoś czy do serwisu z nim?

Robię wg instrukcji:
How-To - System nie startuje i Finder nie wykrywa serwera

Jednak przy punkcie 7 pokazuje mi conneting timeaut. W programie qnap finder znajduje mi serwer.
 
a czy może to być wina źle wykonanej pierwszej konfiguracji ?
Mało prawdopodobne

Chcesz mieć względną pewność to wyjmij swoje dyski. Zamiast nich wsadź jakikolwiek inny dysk, zresetuj ustawienia do fabrycznych i odpal świeży system. Potem potestuj.
 
czy może to być coś związane z zasilaniem, że qnap nie jest podpięty do ups?
Wszystko jest możliwe ale z taką częstotliwością jest to moim zdaniem prawie nie możliwe.

da się ustawić aby raid wykonywał sie raz dziennie np w nocy ?
nie wiem czy dobrze rozumiem ale jeśli tak to: raid się nie wykonuje raid jest. Zasada działania wyklucza okresowość jego działania. Możesz zdjąć raid i zrobić dwa oddzielne volumeny oraz backup z jednego na drugi. Wtedy czas możesz ustawić jak tylko Ci się spodoba.
 
dzięki dałem mój qnap do kolegi on podpiął do ps i u niego dobrze śmiga, mój ups mam chyba jakąs złą passę dzisiaj się wysypał jak miałem sprawdzać qnap.

Dzięki za podpowiedz z tym backup jak rozwiąże problem restartowania to będę szukał na forum jak to ustawić.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=nffpW01fg2M&feature=youtu.be


Był u znajomego, który ma większe doświadczenie i wiedzę. Ale ...
 
Panowie u mnie to samo Qnap 253 Pro dwa dyski po 2 TB w raidzie Mirroring. Qnap mruga na czerwono (status) pika co jakiś czas nie można na niego się zalogować tzn odrzuca połączenie po www i po chwili się restartuje i tak w kołko !! Tam mam wszystkie zdjęcia rodzinne :-(
Wkońcu się uruchomił i wlazłem tylko na admin admin ale nie widze moich danych :-( ratunku jak mogę je odzyskać ? awaria polegała na tym ze poprostu się rozłączył od sieci i tyle i teraz wariuje
 
Wyjąłem jeden dysk i wyłączyłem qnapa i pójdę z dyskiem do qmpla i spróbuje zobaczyć i oczywiście przegrać wszystkie zdjęcia na inny dysk. Mam nadzieję że dane nie zniknęły bo przecież nic nie było robione.... ale mam doła tyle zdjęć dzieciaków miałem...

Czy System windows będzie widział dane z dysku jak podepnę to pod kompa z Win10 64bit?
 
Miałem ten sam problem. Wyjmij dyski i nic nie kombinuj. Sprzęt wyślij (jeśli jest na gwarancji) do serwisu. To wina elektroniki. Mojego trzymali ze dwa tygodnie niestety. Przyszedł i po wsadzeniu dysków wszystko odpaliło bez problemu. Na przyszłość pamiętaj o robieniu backup'u na innym dysku lub NAS.
ps. Dane nie zniknęły, więc nie grzeb przy dysku jeśli nie wiesz co i jak. Tak jak napisałem powyżej jak sprzęt wróci po naprawie wsadzisz dyski w odpowiedniej kolejności (czyli 1 ma być pierwszym a 2 drugim) i wszystko będzie w najlepszym porządku.... Wiem bo to przerabiałem....
 
Miałem ten sam problem. Wyjmij dyski i nic nie kombinuj. Sprzęt wyślij (jeśli jest na gwarancji) do serwisu. To wina elektroniki.
Tego nie wiesz.
Niech odpali serwer bez dysków i zobaczy czy się zbootuje. Jesli tak to problem systemu a nie elektroniki.
 
Miałem ten sam problem. Wyjmij dyski i nic nie kombinuj. Sprzęt wyślij (jeśli jest na gwarancji) do serwisu. To wina elektroniki.
Tego nie wiesz.
Niech odpali serwer bez dysków i zobaczy czy się zbootuje. Jesli tak to problem systemu a nie elektroniki.

Mariusz z tego co napisał na 90% ten sam problem co u mnie... zresztą ten sam model NAS'a więc podejrzewam, że to chyba jakaś "zorganizowana akcja" :) - znaczy awaria, która dopada akurat ten model (ktoś wcześniej w innym wątku opisywał i pokazywał nawet, ten sam problem). U mnie nie pomogło uruchomienie bez dysków, uruchomienie z innym (czystym) dyskiem i próba zainstalowania systemu, reinstalacja systemu... Musiałbym pogrzebać, gdzie mam papier z reklamacji bo z tego co pamiętam to wymieniali coś w bebechach.
 
Ok Panowie jestem już po weekendzie przepraszam za milczenie. Dziś w nocy odpale system bez dysków. Czego powinienem się spodziewać po odpaleniu bez dysków? uruchomi się jakoś z ustawieniami tak jak miałem czy defaultowo ? Dziś będę działał do oporu bo oprócz zdjęć mam tam dane firmowe żony i moje :/
 
ok dobra czy jak zdobędę plik z ustawieniami systemu i po instalacji byle ruszył przywrócę ten plik podniosą się wszystkie ustawiania? Rozumiem że zainstalowane Apki poleciały do kosza a mnie i tak zależy tylko na danych :)

Będę pisał co i jak jak zacznę grzebać wieczorem i opisze krok po kroku dla potomnych ;-p
Pozdrawiam
 
ok dobra czy jak zdobędę plik z ustawieniami systemu i po instalacji byle ruszył przywrócę ten plik podniosą się wszystkie ustawiania?
Tak.

Rozumiem że zainstalowane Apki poleciały do kosza a mnie i tak zależy tylko na danych :)
Będą fizycznie na dysku, ale nie bedą wpisane w /etc/config/qpkg.conf
A więc aby je przywrocić wystarczy...
  1. Zmienić na chwile nazwy zainstalowanych appek.
  2. Następnie manualnie każdą z nich zainstalować.
  3. Zatrzymać zainstalowane appki.
  4. Usunąć je fizycznie z dysku - NIE z App Center!
  5. ...i przywrócić ich oryginalne nazwy katalogów (zmienione w pt. 1)
 
Ok znalazłem go qfinderem ale chce abym załadował HDD i sformatował ... Kliknąłem dalej i z opcji wybrałem przywrócenie do ustawień fabrycznych bez kasowania danych użytkownika. Czekam co dalej bedzie... ;-)
No i niestety przywróciło system ale niestety nie ma Żadnych zdjęć które były w folderze multimedia !! gdzie to mogę znaleźć są tylko Foldery HOMES a brak dodatkowego folderu Dane u Multimedia...

Pozostał mi drugi dysk z raida bo go nie wkładałem...
Reasumując nie mam danych w folderach

Multimedia - wszystkie zdjęcia
Dane - Pliki programów obrazy CD i Virtualne systemy

mam tylko dane z folderów Homes

Jak moge odzyskać zdjęcia i dane z drugiego dysku?
 

Załączniki

  • upload_2017-6-19_18-30-54.png
    upload_2017-6-19_18-30-54.png
    17 KB · Wyświetleń: 32

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. status mruga czerwono
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/ts-253-pro-restarty-i-sygna%C5%82y-d%C5%BAwi%C4%99kowe-co-2-3-sek.17333/