Pomoc TS 253 Pro - restarty i sygnały dźwiękowe co 2-3 sek.

Fotograf_Arkadiusz

Passing Basics
Beginner
1 Marzec 2016
16
2
3
36
Bełchatów
www.arkadiuszmodlinski.pl
QNAP
TS-409/409 Pro
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
witam,

jestem bardzo świeży mam problem ostatnio siedzę sobie pracuje i nagle mój qnap zaczął piszczeć. Po jakimś czasie sprubowałem się zalogować jednak nie dało rady po resecie twardym z guzika power wszedłem na niego jednak mogłem sie zalogować na dane admin admin - na pulpicie nie było moich programów jednak dane na dysku się zachowały.

Mam ten serwer 2 miesiące nie wiem co robić do serwisu czy co się mogło stać? Teraz wyjąłem dyski i się zastanawiam. Serwer cały czas mi się sam restartuje i co minutę piszczy sygnałem ok 2-3 sekund.

Co to może być? Uratuje ktoś czy do serwisu z nim?

Robię wg instrukcji:
How-To - System nie startuje i Finder nie wykrywa serwera

Jednak przy punkcie 7 pokazuje mi conneting timeaut. W programie qnap finder znajduje mi serwer.
 
Wgralem ustawienia jakie miałem zachowane i mam już dane tylko jeden foler jest niedostepny. Jak moge ten R-Studio znaleźć?
mam jeszcze jedno pytanie. Otóż pokazuje mi że Volume1 ma mstatus zdegradowany.Jak to naprawić ?

upload_2017-6-19_20-25-11.png
 
tak wsunąłem drugi i jest w miare git teraz ogarniam szczegóły ale nie mam jednego folderu oraz ten błąd. Wydaje mi się że musze ponownie uruchomic i powinno być git ;-)
 
Po co robisz afere jak wkladasz jeden dysk z raida. To analogia, ze raid musi byc spojny abys mial dostep do danych. Jesli RAID nie jest pelny to masz do niego dostep wylacznie awaryjnie.
Pisz lepiej czy masz dostęp to danych czy nie.
I pokaz ew. listing katalogow woluminu z shella.
 
Wsadziłem dwa dyski był restart ale cały czas pokazuje że zdegradowany i chciałbym to naprawić ... :-(

spróbuję się dostać po ssh i zobaczę foldery ale co dalej. Plex zaginiony folder widzi bo to filmy a chciałbym go usunąć. zrobiłem sprawdzanie systemu plików ale ciągle mam zdegradowany. Zalogowałem się po ssh ale ciężko mi się poruszać po konsoli :)

Co do danych to najważniejsze mam chce tylko ten folder zaginiony usunąc bo tam ok 100 GB miejsca zajmuje.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. status mruga czerwono
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/ts-253-pro-restarty-i-sygna%C5%82y-d%C5%BAwi%C4%99kowe-co-2-3-sek.17333/