Pomoc TS-253Be jako zastępstwo dla routera. Czy jest to bezpieczne i technicznie możliwe?

kolo12

Nowy użytkownik
Noobie
9 Styczeń 2020
9
0
1
41
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Czekam na swojego Qnapa TS-253Be i zastanawiam się czy dałoby się z niego zrobić zastępstwo dla routera i na ile jest to rozsądne?
Łącze mam po światłowodzie protokół PPPOE ze stałym IP. Z tego co wiem jakieś oprogramowanie do pppoe jest dostępne na Qnap. Z drugiej strony wpiąłbym obecny router jako accesspoint dla wewnętrznej sieci WIFi i LAN.
1. Czy da się to zrobić?
2. Czy to rozsądne, będzie on też realizował swoje podstawowe funkcje czyli serwer plików itd.? (fakt, że chciałem mieć dostęp tylko z sieci wewnętrznej ale zawsze jest to pierwsze urządzenie od strony zewnętrznej sieci)
3. Czy przy roli routera jest możliwe z jego poziomu zarządzanie typu kontrola rodzicielska, filtrowanie usług, firewall, QOS itp.?

Wersja oprogramowania Firmware: nie znana (czekam na dostawę serwera)
Model serwera: QNAP TS-253Be-8g
 
Poza mostami to nigdy nie brałem pod uwagę mikrotików jako AP - zawsze jakieś cienkie były, tutaj to ubiquiti załatwiało wszystko na glantz :)
Hola hola.

Proszę o uwage wszystkich zwolennikow Ubi - moje wlasne znalezisko, potwierdzone na wielu rozwiazaniach Ubi, brak reakcji Ubi na zglaszany problem, na forum oficjalnym potwierdzone przez innych userów.

Każdy instaluje Ubi, patrzy na fantastyczny pomiar predkosci, lacze zestawia sie 300/300, transfer po sieci LAN 150, ale juz po WAN - 3x mniejszy pomimo tego ze lacze jest Gigabit. Co ciekawe inny komputer w sieci pomijajac most Ubi wyciska pelny transfer Gigabit na WAN.

Mam nawet diagram:
zeto-issue_t.png


Przyjrzyjcie sie uważnie.
Most Ubiquiti transfery:
  • po lokalnej sieci 10 Mb/s
  • z WAN tylko 3x mniej - 3 Mb/s
  • inny komputer w sieci lokalnej pomijajac most Ubiquiti 10 Mb/s
Problem, którego wiekszosc operatorów nawet nie widzi - dotyczy wszystkich urzadzen i wszystkich firmware'ow z ostatnich 2-3 lat.

Takze te słupki predkosci w Ubiquiti brałbym na pół gwizdka - tfu... na 1/4 tego, bo co z tego ze po LAN'ie lata tyle ile powinno, skoro internet jest 3x wolniejszy?
A support Ubi milczy....