Pomoc TS-253Be separacja sieci VM z poziomu QNAPa

LoMax

Nowy użytkownik
Noobie
23 Maj 2021
2
1
3
25
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
null
Cześć Wszystkim,

Przeczytalem sporo watkow, ale nie znalazlem rozwiazania na moje watpliwosci.

Jestem od niedawna posiadaczem QNAPa TS-253Be (2 x 1GbE NIC) i mam pytanie zwiazane z bezpieczna konfiguracja sieci.
Na chwile obecna moja siec sklada sie z Routera ASUS RT-N18U, do ktorego podlaczone sa urzadzenia koncowe oraz switch TP-Link SG105E.
Do switcha podpiety jest QNAP oraz inne urzadzenia koncowe.

Chcialbym, aby cala warstwa wirtualizacji na QNAPie byla odizolowana od innych urzadzen sieciowych, ale miala kontakt z Internetem.
Najlepiej w sposob:
VMs-->inne urzadzenia w sieci (brak dostepu)
inne urzadzenia (urzadzenie do zarzadzania/ ssh/ cli / anything) --> VMs (mozliwosc polaczenia, bez wychodzenia na zewnatrz)

Ogolnie po to, aby zatrzymac ewentualnych intruzow w szperaniu w sieci LAN w przypadku dostania sie do maszyny, przez wystawione na swiat uslugi.

Moj router nie ma mozliwosci tworzenia VLANow niestety.
TS-253BE tez nie ma mozliwosci tworzenia VLANow z tego co widze.

Probowalem zrozumiec i skonfigurowac interface'y QNAPA + jego Virtualne Switche + NAT , ale bez powodzenia.

VMs --> Virtual Switch z podsiecia -- >NAT --> Interface 2 --> Internet

Czy wykorzystujac opcje Network & Virtual Switch - moge osiagnac taka izolacje? Jezeli tak, bede wzdzieczny za pomoc i wskazowki.
A moze jest jakies inne proste rozwiazanie , bez kupowania nowego sprzetu?
Co mozecie doradzic?

Dodatkowe pytanie, czy jest mozliwe utworzenie maszyny wirtualnej z dwoma NICami , gdzie jeden VM NIC1 laczy sie np z Virtual Switch 1 (z dostepem do internetu), a drugi VM NIC2 polaczony jest z innym Virtual Switchem (LAN access)?

Z gory dziekuje za pomoc i wskazowki, czuje sie zagubiony w tym temacie.


Pozdrawiam


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1670 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-253Be (05/15/2021)
 
jasne - włącz tagowanie (aka VLAN) , jeśli urządzenia sieciowe tego nie wspierają - to zapomnij o tym.
Czy wykorzystujac opcje Network & Virtual Switch - moge osiagnac taka izolacje? Jezeli tak, bede wzdzieczny za pomoc i wskazowki.
A moze jest jakies inne proste rozwiazanie , bez kupowania nowego sprzetu?
Co mozecie doradzic?

Zmień NASa i router.

Dodatkowe pytanie, czy jest mozliwe utworzenie maszyny wirtualnej z dwoma NICami , gdzie jeden VM NIC1 laczy sie np z Virtual Switch 1 (z dostepem do internetu), a drugi VM NIC2 polaczony jest z innym Virtual Switchem (LAN access)?
Tak.
 
Zmień NASa i router.

A moze sa jakies inne mozliwosci ? bez wymiany wszystkiego ? :)


Dodatkowe pytanie, czy jest mozliwe utworzenie maszyny wirtualnej z dwoma NICami , gdzie jeden VM NIC1 laczy sie np z Virtual Switch 1 (z dostepem do internetu), a drugi VM NIC2 polaczony jest z innym Virtual Switchem (LAN access)?
Tak.[/QUOTE]

Rozwin temat prosze :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. vlan