TS-259 Pro ( + ) dla domu + www + ftp + pliki

luszczpawel

Zarejestrowany
Noobie
28 Wrzesień 2010
1
0
16
Witam

zastanawiam sie nad kupnem TS-259 Pro lub TS-259 Pro+ do domowej sieci.
jak jest z rozbudowa RAM i ajk jest z wydajnośćią www ( php i mysql ? )

ftp i transfer plików z duzego kompa

mam zamiar wstawic 2x2 TB = 4 TB na dane

ma byc na tym serverku www ( php i mysql ) oraz poczta

czy to mam szanse działać normalnie - tzn szybko ?

powinno byc około 20 - 40 osób jednoczesnie na www.
 
Witam

Posiadam TS-259 i powiem, że jestem zadowolony z tego modelu :) mankamentem jest właśnie to, że nie dostaniesz się do bebechów QNAP-a bez zerwania plomby gwarancyjnej :(

Wydajnościowo jest całkiem fajnie, nie jest to co prawda RAID sprzętowy, ale z dwurdzeniowym Atom-em całkiem fajnie sobie radzi.

Czy wytrzyma takie obciążenie o jakim piszesz (20-40 usrów) to ciężko określić. Znam środowisko gdzie dla ponad 500 klientów korzystających z poczty, aplikacji www, mysql-a wystarcza serwer oparty o Pentum III 450 MHz. Z drugiej strony znam firmę, gdzie dla dziesięciu pracowników korzystających z www, poczty, udostępnienia samby i aplikacji www + firebird trzeba było postawić serwer z 4 rdzeniowym Xeon-em.

Myślę, że jesli strona będzie 'statyczna' albo będzie to jakiś CMS/blog etc gdzie kontent nie będzie zmieniany/dodawany kilkanaście razy na sekundę, że jeśli konta pocztowe nie będą bardzo mocno obciążane przez użytkowników (np ciągłym wyszukiwaniem w treści maili na serwerze itp) to sprzęt powinien sobie dać rade z takim obciążeniem. I lepiej weź TS-259 Pro+, ma szybszy procesor, a w przy większej ilości użytkowników ma to ogromne znaczenie.

Tylko jedno mnie martwi ;) że jeśli zrobisz na nim RAID 0 (2GB + 2GB = 4GB) to w razie awarii dysku niewiele odzyskasz.