Pomoc TS-264-8GB filmy w 4K zacinają się na TV

bimbasz

Passing Basics
Beginner
28 Styczeń 2024
12
1
3
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
TS-264-8GB dysk WD Red PRO 10TB połączony kablem z Samsung QE65Q77TAT
Zainstalowałem serwer PLEX jak i EMBY na TV takie same playery.
Odtwarzanie filmu w 4K 3840x2160 60klatek/s powoduje zacinanie, co chwilę obraz zatrzymuje się.
W TV połączenie przez kabel jak i wifi to samo, tam samo się zacina.
Czy to może być problemem karta sieciowa w TV która ma prawdopodobnie 100Mb, podłączyłem inna kartę sieciową do USB TV ale jej nie wykrywa.
Co tu wykombinować aby te filmy odtwarzały się bez klatkowania,
 
Jutro wykonam taktyczny telefon do supportu samsunga może mają jakieś rozwiązanie, a może wiedzą czy jakakolwiek karta na USB pójdzie na tym TV
Taktyczny telefon wykonany do Samsunga, tak jak można było się spodziewać nic nie dał. Pan na infolini nie wie jakie parametry mają karty w moim TV, nie wie też nic na temat parametrów kart w najnowszych telewizorach.
Połączył się z TV sprawdził kondycję, zasygnalizował ze jest trochę błędów w systemie i dobrze by było zrobić reset do ustawień fabrycznych. Zrobiliśmy, ale tak jak można było przypuszczać nic to nie dało.

2. Dostarczaniem zajmuje sie Nvidia Shield/Amazon FireStick 4k(xxxxxxxxx)/jakiekolwiek gónwo wymarzone przez Ciebie(Twój problem))
Przyjmijmy że drogą kupna nabędę Nvidia Shield TV Pro, czy możesz mi powiedzieć jakim najlepszym sposobem będzie dostarczenie multimedów do tej Nvidii? Postawienie jakiegoś dedykowanego serwera na Qnap ?
 
a mnie się wydaje, że w tym przypadku "wąskim gardłem" jest router / AP ...
TV przy takim bitrate musi być połączony po wifi, które ma min 300mbps a nie po LAN które ma na 100% tylko 100mbps.
 
  • Lubię to
Reakcje: snach
Prawie każdy switch/ruter ma w dokumentacji napisane jakimi kolorami migają złącza sieciowe gdy zapinają się na 100 Mb. Wystarczy sprawdzić jakim to miga kolorem po podłączeniu do TV i od razu będzie wiadomo jaka jest prędkość LAN w telewizorze. Jeśli wyjdzie 100 Mb to należy ten sam kabel sprawdzić z innym urządzeniem sieciowym czy w ogóle na 100% działa z prędkością 1 Gb
 
a mnie się wydaje, że w tym przypadku "wąskim gardłem" jest router / AP ...
TV przy takim bitrate musi być połączony po wifi, które ma min 300mbps a nie po LAN które ma na 100% tylko 100mbps.
Testowane po WiFi i jest tak samo jak po kablu, karta sieciowa w TV ma 100Mb tak wykrywa router
Prawie każdy switch/ruter ma w dokumentacji napisane jakimi kolorami migają złącza sieciowe gdy zapinają się na 100 Mb. Wystarczy sprawdzić jakim to miga kolorem po podłączeniu do TV i od razu będzie wiadomo jaka jest prędkość LAN w telewizorze. Jeśli wyjdzie 100 Mb to należy ten sam kabel sprawdzić z innym urządzeniem sieciowym czy w ogóle na 100% działa z prędkością 1 Gb
Sprawdzane na tym samym kablu na laptopie i jest wtedy połączenie z routerem 1Gb
 
Pana kup sobie shielda LANem podłącz do switcha/routera , na NAS plex/Emby serwer , na shield klient i masz po problemie
Jest to rozwiązanie, Shield zawsze sie przyda :)

Ale z ciekawości sprawdzę na drugim TV samsunga jaki ma transfer karta wifi, co prawda ten drugi nie ma 4K, ale może być ze moja karta w tym TV z 4K nie domaga i tu jest problem. Bo normalnie powinna wyciągnąć wiecej niz 100Mb
 
  • Lubię to
Reakcje: pecet
Testowane po WiFi i jest tak samo jak po kablu, karta sieciowa w TV ma 100Mb tak wykrywa router

Sprawdzane na tym samym kablu na laptopie i jest wtedy połączenie z routerem 1Gb
Wszystko się zgadza. Nie ma jeszcze TV znanych marek z LAN 1GB. A jeśli na wifi jest tak samo to znaczy, że problemem jest router / AP i / lub jego ustawienia. Pamiętaj, że wifi ustawia się zawsze do najsłabszego urządzenia w sieci i przyjmuje jego ustawienia. Może twój router nie jest w stanie uciągnąć takiej sesji.
 
Ten telewizor powinien spokojnie sobie poradzić via wifi.
Warunek- router wifi nie może być wąskim gardłem.
U mnie na LG55CX po lanie zacina. Po wifi działa bez problemu na wifi 5ghz.
Filmy nawet po 80GB odtwarza bez lagow.
Płex nie jest tu problemem tylko sieć.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-264
  2. qnap 5k
  3. ts 264
  4. karta sieciowa
  5. zacina
  6. https://forum.qnap.net.pl/threads/ts-264-8gb-filmy-w-4k-zacinaj%C4%85-si%C4%99-na-tv.41123/#post-184251
  7. wifi
  8. 264
  9. dysk ssd
  10. odtwarzanie zacina sie