Pomoc TS-410 / TS-410U z FW 4.2.6 build 20170729 - problem z domeną AD

PawelL

Nowy użytkownik
Noobie
9 Sierpień 2017
6
1
3
QNAP
null
Ethernet
null
Witam specjalistów i tych, którzy szukają pomocy ;)

Jak w temacie - po wgraniu ostatniej aktualizacji (4.2.6 build 20170729) opublikowanej na stronie producenta pojawiły się problemy z uprawnieniami z AD. Qnap ma połączenie z AD i widzi zarówno grupy jak i użytkowników - choć odczyt trwa nieco dłużej niż przed aktualizacją, mogę wskazać uprawnienia dla poszczególnych użytkowników i grup AD jednak po kliknięciu zastosuj dla kont użytkowników pojawia się komunikat:
[Advanced Folder Permissions] ACL user/group not found: domain\user
i użytkownik nie ma dostępu do udziału. Grupy dodają się prawidłowo i użytkownicy z tych grup mają dostęp do zasobów.

Nie mam możliwości wykonania przywrócenia Qnapów do ustawień fabrycznych, są to Qnapy produkcyjne... To co próbowałem zrobić to odłączyłem od domeny, poczekałem aż "przemielą" się uprawnienia, restarcik i dodanie do domeny - nie pomogło... :(

Czy ktoś z Szanownego grona ma podobny problem i zna / ma jakieś rozwiązanie...

Czy ktoś może potwierdzić, czy FW opublikowany na forum (4.2.6 build 20170620) działa poprawnie z AD?

Może wykonywał ktoś downgrade FW z wersji 4.2.6 build 20170729 do opublikowanej na tym forum 4.2.6 build 20170620 lub inny downgrade w obrębie tej samej wersji, jakie są szanse, że downgrade się uda i dane przeżyją?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.6 build 20170729
Model serwera: QNAP TS-410 oraz TS-410U
 
Witaj,
zapewne nie jest to dokładna odpowiedź na Twoje zapytanie ale nie ukrywam też z TS-410 miałem problem.
U mnie sytuacja wyglądała trochę inaczej - do pewnego czasu aktualizacje wykonywały się na polecenie bez problemu ale przy którymś podejściu nastała cisza i problem. Aby dostać się do maszynki musiałem zawrócić głowę we wsparciu , za ich pomocą udało się wycofać / uzyskać dostęp/ przez zrobienie downgroudu - aż do 3,x ( dostępny obraz dla 410 ). potem kolejne próby aktualizacji . I tu problem nie udawała się uprgrade do 4.2.6 (2017/06/20). Dopiero ręczne wymuszenie z poziomu ssh (dzięki 8px) dała taką możliwość. Sprzęt stoi i kręci ale wstrzymuję się co do dalszych aktualizacji przed obawą że kolejne wersje mogą mieć podobny problem.
 
_Toem - dziękuję za odpowiedź, to faktycznie totalny hardcore, ja osobiście wszelkie aktualizacje instaluje przez SSH. Kiedyś po aktualizacji przez weba qnap się nie podniósł i miałem niezły zgryz, ale dzięki forum (temu lub innemu) udało się ożywić sprzęt bez utraty danych :)

pigers - zaiste przyjdzie mi to zrobić, a wiesz może jak wsparcie techniczne podchodzi do Qnapów po gwarancji... nie robią problemów?
 
Witam
Podpinam się do tematu - mam dokładnie taki sam problem który opisał PawelL. Wykonałem downgrade oprogramowania ale po tej operacji oraz zalogowaniu ekran "wisi" na "Ładowanie...". W dniu jutrzejszym zobaczy co da twardy reset. Pewnie czeka mnie SSH...
Podzielę się moimi "doznaniami" odnośnie FW 4.2.6 build 20170729:
* Pomimo prawidłowego dodania Qnapa do domeny wyskakiwać będą błędy [Advanced Folder Permissions] ACL user/group not found: domain\user
* Użytkownicy domenowi chcący skorzystać z Qsync poprzez swoje konta domenowe będą otrzymywać błąd "Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło" przy próbie konfiguracji Qsync.

Co można zrobić?:
Niesaportowany i niezalecany downgrade.

O czym należy pamiętać:
* Robimy to na własne ryzyko
* Backup wszystkich danych z Qnapa
* Po wgraniu starszego FW koniecznie trzeba zresetować do zera qnapa poprzez przycisk resetu przytrzymany ponad 10sec. (będą słyszane 2 sygnały dźwiękowe)

W moim przypadku "zjechałem" do wersji 4.2.0 (2016/01/30) (na stronie Qnapa widoczny jako 4.2.0 build 0130)

Będę jeszcze testował z nowszym oprogramowaniem aby osiągnąć możliwie najnowszą ale STABILNĄ wersję.
Po testach potwierdzam iż poniższa wersja FW jest stabilna i powyższe błędy nie występują:
4.2.6 build 20170628


Trzeba pamiętać aby jak ognia unikać wersji 4.2.6 build 20170729