Pomoc TS-439 i TS-239 i lokalizacja Qrecordings

Witam,
Mam również ten sam problem. Dołożyłem drugi dysk w 219 P II i chciałbym przenieść folder Recordings na ten włąśnie dysk. Próbowałem przez ssh usunąć linki i utworzyć nowy, nastepnie w smb.conf zmienic wpis dysku - ale po tym wszystkim stacja monitoringu nie dziala. Przy próbie instalacji lub aktualizacji stacji wywala błąd. Nie można utworzyć takiego samego katalogu na drugim dysku - i tu tez jest problem.Jest tu ktoś kto podpowie mi jak po kolei mam się za to zabrać? Swoją drogą jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe, aby nie można było zmienic folderu w menu.
 
Być może jest to nie tylko folder i dlatego tyle zamieszania wokół ... nie miałem z tym doczynienia i dlatego domniewam. Z tego co piszesz "Recordings" może być zasobem.

Jaką masz konfigurację nośników?
 
Dyski mam jako:
- Pojedynczy dysk 1 - ext4
- pojedynczy dysk 2 - ext4
W linku poniżej znalazłem opis jak się z tym uporać, ale nie wychodzi mi to. Po pierwsze w opisie jest share/Recordings a za chwilę share/MD0_DATA/Recordings.
U mnie w pliku smb.conf jest wpis share/MDA_DATA/Recordings czyli jeżeli chciałbym zmienić na drugi dysk musi być share/MDB_DATA/Recordings. Próbowałem i po zmianach stacja monitoringu nie uruchamia się.
QNAP NAS Community Forum • View topic - Move video storage folder to another disk?