Pomoc TS-453 Pro nie uruchamia się

kwinto10

Nowy użytkownik
Noobie
10 Styczeń 2019
5
1
3
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 Mbps
Witam.
Qnap po włączeniu wyświetla jedynie na wyświetlaczu "system booting". Brak obrazu po HDMI.
Sprawdziłem przetwornice na płycie głównej, wszystkie pracują. Wygląda że bios płyty nie startuje.
Przeprogramowałem kość wsadem z forum QW37AR36 (płyta główna QW37 Rev. 1.7) niestety żadnych zmian.
Możliwe że uszkodzony jest procesor ?
 
Podbijam temat.
Mam ten sam serwer który nie daje znaku życia. Nie piszczy po włączeniu, nie ma sygnału na wyjściu hdmi.
Prawdopodobnie po spadku zasilania - wróciłem do domu i już był tylko napis system booting.
Jest już po gwarancji więc w serwis trochę bez sensu się bawić.
Chciałem sprawdzić czy to uwalony bios ale nie da się go flashować (próbowałem za pośrednictwem RPi) bo flashrom mimo że rozpoznaje czip to na koniec wypluwa "Your flash chip is in an unknown state.Your flash chip is in an unknown state."
Jakieś pomysły czy podpowiedzi co można z nim zrobić?
Może ktoś ma czyste biosy do tego modelu?
 
Cześć...
Mam QNAP'a na płycie głównej QW37 REV:2.0. Po firmware upgrade urządzenie wyświetla jedynie "System booting...". Żadnego znaku życia po podłączeniu klawiatury (no numlock led), zero wyjścia na HDMI. Dokładnie tak jak w pierwszym postcie.
Wymieniłem DOM module... nadal nic. RAMy sprawdzone, wszelkie kombinacje z dyskami i sztuczki sprawdzone.
Problem wydaje się być sporadyczny, jednak się zdarza.
Ktoś, coś może w temacie?
 
Coś nowego w temacie naprawy?

U mnie też podobny problem:
- płyta QW37 Rev. 1.7
- na LCD tylko "System booting..."
- diody 1. i 4. dysku świecą na czerwono a środkowych na zielono.

Serwer był uśpiony, wcisnąłem przycisk na obudowie a on się wyłączył. Po próbie uruchomienia pierwsze 2-3 razy niby się próbował uruchomić, ale bez obrazu przez HDMI, teraz już nawet nie próbuje. Dyski włączają się.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qw37ar36
  2. nie startuje
  3. Qw37
  4. Qnap po włączeniu wyświetla jedynie na wyświetlaczu "system booting".
  5. system booting