Pomoc TS-509. Rozbudowa niewspieranego systemu. Z jaką największą pojemnością HDD poradzi sobie NAS?

mimimi

Entry Technician
Q Associate
17 Styczeń 2009
31
0
6
QNAP
TS-509 Pro
Ethernet
1 GbE
Hej,

Jestem bardzo zadowolony z mojego NASa TS509. Używam go od dawna i nigdy mnie nie zawiódł.

Jednak chciałbym wymienić mu dyski na większe.

Wygląda na to że lista kompatybilności nie obejmuje dysków które są na rynku od niedawna jako, że mój NAS nie jest już supportowany.

Czy mogę tam wstawić dyski 4TB? Jak myślicie?

Chciałbym wymienić na pięć takich samych dysków. Jaką strategię przyjąć?

Teraz mój system chodzi na RAID-6. Czy dobrym podejściem jest kupić jeden dysk, wymienić go na hot swap, sprawdzić czy QNAP go rozpozna, powymieniać kolejne i poszerzyć objętość woluminu?

Napiszcie proszę co myślicie.
 
Hi,
I have an old one at home too. I changed the DDR 2 memory there from 1GB to 4GB. There is actually 3.46GB.
And I'll try the disc tomorrow. So I would write here if it is still current?
Hej,

Jestem bardzo zadowolony z mojego NASa TS509. Używam go od dawna i nigdy mnie nie zawiódł.

Jednak chciałbym wymienić mu dyski na większe.

Wygląda na to że lista kompatybilności nie obejmuje dysków które są na rynku od niedawna jako, że mój NAS nie jest już supportowany.

Czy mogę tam wstawić dyski 4TB? Jak myślicie?

Chciałbym wymienić na pięć takich samych dysków. Jaką strategię przyjąć?

Teraz mój system chodzi na RAID-6. Czy dobrym podejściem jest kupić jeden dysk, wymienić go na hot swap, sprawdzić czy QNAP go rozpozna, powymieniać kolejne i poszerzyć objętość woluminu?

Napiszcie proszę co myślicie.
Hi,
I have an old one at home too. I changed the DDR 2 memory there from 1GB to 4GB. There is actually 3.46GB.
And I'll try the disc tomorrow. So I would write here if it is still current?
 
Hi,
yesterday i tried 10TB and 18TB drives and unfortunately it doesn't work in the old TS-509 :-(
Maybe it would take Unleash Your Hardware server application installed on a USB flash drive?. But I haven't tried that.

1665037132727.png


1665037117944.png


But I upgraded from 1GB of ram to 3.5GB and changed the processor + new conductive paste. And the performance is noticeable.

1665037360256.png

1665037268025.png

1665037296165.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. unraid