Pomoc TS219-PII - nie widzi wszystkich udziałów sieciowych

tomex79

Nowy użytkownik
Noobie
17 Sierpień 2014
1
0
1
44
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
10 Mbps
Witam.
Posiadam TS219-PII. Ponad dwa lata działał bez problemu. Ostatnio byłem na dłuższym wyjeździe i ponad miesiąc dysk był wyłączony. Po włączeniu pojawił sie komunikat błędu zapisu dla HDD1. Po wyjęciu i włożeniu dysku lustrzany wolumin zaczął pracować poprawnie. Ale nie do końca. Mianowicie nie można sie połączyć zdalnie z dyskami (zarówno po nazwie jak i po IP). Poprzez FTP mogę się połączyć, ale nie widać wszystkich partycji. Partycje gdzie miałem najważniejsze dane mają zerowy rozmiar np "tomex". Partycja "Web" jest widziana na poniższej liście, serwer www jest uruchomiony, ale stron nie da sie wyświetlić poprzez przeglądarkę. Również poprzez FTP go nie widać

upload_2014-8-17_9-3-17.png



Ilość miejsca zajętego na dysku wskazuje, że gdzieś te dane z partycji "tomex" na nim są.
upload_2014-8-17_8-58-41.png


Proszę o pomoc jak odzyskać dane i przywrócić normalną pracę dysku
 
Dla Twojej informacji to o czym wspominasz nazywają się udziały sieciowe utworzone na woluminach dysków (partycjach).

Ponad dwa lata działał bez problemu. Ostatnio byłem na dłuższym wyjeździe i ponad miesiąc dysk był wyłączony. Po włączeniu pojawił sie komunikat błędu zapisu dla HDD1.
Zacznij od tego, aby sprawdzić kondycje dysków twardych oraz status macierzy RAID.

Pokaż screen z zarządzania woluminami.
 

Mogą Cię zainteresować