Pomoc TS231 - Ciągłe indeksowanie Plex/Twonky. Zwiększenie pamięci - czy pomoże ?

corvim

Nowy użytkownik
Noobie
24 Październik 2015
8
0
1
45
QNAP
TS-x31
Ethernet
10 Mbps
Witam,
Od 2015 roku posiadam TS-231. Używany głównie jako serwer plików(net drive, Qfile,Qphoto,Qmusic), DLNA server (MEdia server/Plex/Twonky) dodatkowo teraz chce zainstalować dwie kamery IP i używać Surveillance station. Do tej pory uzytkowany bez większych problemów.

Ostatnie kilka tygodni ciągłe "chrobotanie dysków" w trakcie którego pamieć i procesor zajęte na 90%. Wolne działanie lub brak dostępu poprzez wymienione wyżej aplikacje. Za chrobotanie odpowiedzialne indeksowanie inicjowane przez Twonky i Plex. Po wyłączeniu tych serwisów cisza i normalna praca.

Zastanawiam się:
- Skąd się bierze to ciągłe indexowanie ? Mogę coś więcej sprawdzić lub ustawić ? Jak ? Co jakiś czas pojawia się komunikat ze system plików nie jest czysty, czy to może być związane z tym ? Nie cierpię bardzo z powodu braku Twonky/Plex ale jak są to powinny działać.
- W czy może pomóc zwiększenie pamięci RAM i czy warto ?
- Czy dla opisanych zastosowań odczuję różnicę zmieniając system na TS-251(D?) ? Czy może wystarczy dołożyć RAM i zostać z TC-231 ?

Pozdrawiam,
Marek

Wersja oprogramowania Firmware
: 4.3.6.1333 Build 20200608
Model serwera: QNAP TS-231
 
a skończył indexowac ? po co ci równocześnie plex i twonky ? oba programy robią to samo.

Kiedyś jak włączyłem usługi to skończył, teraz zapewne nie bo wyłączyłem te usługi w trakcie indexowania.

W zasadzie plex i twonky praktycznie nie używałem. Włączyłem je ze 4 lata temu bo testowałem różne opcje dostępu i były włączone do teraz.
Zauważyłem że twonky indeksuje, wyłączyłem. Ale chrobotanie nie ustało wiec popatrzyłem przez konsole i indeksował Plex, wyłączyłem i cisza.
Nie dodawałem ostatnio żadnej większej ilości danych. Pojedyncze pliki modyfikowałem. Nic co by uzasadniało takie długie indeksowanie - chrobotał chyba od początku lipca ale dopiero teraz zacząłem szukać o co chodzi.
Mogę wyłączyć oba ale zastanawia mnie o co chodzi z tym indexowaniem, czy wszystko ok ?


A co ewentualną wymianą na TS-251. Czy w moich zastosowaniach odczuję różnicę ? Szybszy transfer NAS<->PC , czas reakcji, dostęp z zewnątrz, szybkość działania qphoto albo qmusic ?
 
Transfer ograniczają dwie rzeczy - dyski talerzowe oraz sieć. Podejrzewam, że jesteś spięty na 1Gbe więc - maksymalna prędkość odczytu to około 100-120MB/s. Teoretycznie do tego co chcesz, nowy nas niewiele przyśpieszy - najgorsza robota, czyli indeksowanie będzie trwało szybciej, może minimalnie szybszy dostęp do pliku - ale ja pójdziesz dalej w 2 bayowy, to niewiele Ci to da.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zwiększenie RAM
  2. wolne działanie
  3. TS231