Pomoc TVS463 wysoka temperatura procesora

smsmn

Passing Basics
Beginner
2 Kwiecień 2011
10
1
3
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry wszystkim,
Mam od jakiegoś czasu TVS-463. Kupiłem nowe urządzenie i przeróbek ani dziwnych softów nie było.
Aktualizacje na bieżąco. Raid5.
Z urządzenia zadowolony jestem, bo generalnie daje radę.
Jeden mankament, który mnie wręcz dręczy to wentylator.
Środowisko pracy urządzenia, w związku z podłączeniem do multimediów domowych kablem HDMI to "salon" i tu temperatura otoczenia nie przekracza 21 stopni, miejsce jest dobrze wentylowane.
Przy zakresie wykorzystania CPU 2-6% wentylator co około 2 minuty kręci się do ponad 1700 obrotów, po czym wraca na 536 obrotów. Podejrzenie pada na temperaturę CPU.
Jaka jest temperatura dla procesora AMD przy takim obciążeniu? U mnie jest cały czas 68-78 stopni Celsjusza, to nie jest normalna temperatura przy wykorzystaniu CPU 2%.

Do oglądania cichych fragmentów filmów lub muzyki Qnap wnosi swoje szumy a o ekologi nie wspomnę.
Pomocy, ratunku, będę wdzięczny za sugestie.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20171103
Model serwera: QNAP TVS-463

A tak wygląda screen ze statusem systemu

upload_2017-11-8_16-3-39.png
 
Trochę za wysoka temperatura przy braku obciążenia. Powinno być 45-50 stopni a przy dużym obciążeniu 70-75 stopni.
Zdemontuj radiator z procesora i sprawdź czy jest pasta termoprzewodząca.
Jeżeli jest biała, to wymień na profesjonalną - metalizowaną (ciemną).
 
O ile się nie mylę, to Twój procesor jest wlutowany w płytę i ma ceramiczna płytkę z rdzeniami.
Radiator z pewnością jest aluminiowy, ale o korozje się nie martw. Pastę nałóż równomiernie, ale nie za dużo.
Możesz jeszcze pomyśleć o wypolerowaniu radiatora papierem ściernym o gradacji 1000-2000. Kiedyś uzyskałem dzięki temu obniżenie temperatury o 5 stopni.
Oczywiście daj znać jak Ci poszło.
 
Trochę za wysoka temperatura przy braku obciążenia. Powinno być 45-50 stopni a przy dużym obciążeniu 70-75 stopni.
Zdemontuj radiator z procesora i sprawdź czy jest pasta termoprzewodząca.
Jeżeli jest biała, to wymień na profesjonalną - metalizowaną (ciemną).
Bardzo dobra temperatura.
To procesor AMD nie Intel.
On właśnie cechuje się tak wysoką temperaturą.
@pecet Ty posiadasz TVS-663 podziel się wynikiem. Zapewniam będzie identyczny.
 
Niestety nie mam żadnego doświadczenia z procesorami AMD.
Soorry, jeżeli wprowadziłem w błąd.
U mnie temperatura przy podobnym obciążeniu jest na poziomie 41-42 stopnie - oczywiście Intel.
 
Ale mam wrażenie, że kiedyś było spokojniej z wentylatorem, może ta pasta po prostu się zestarzała.
Nie dowiemy się jak nie sprawdzę.
Pasta do wymiany. Tylko co z aluminium? Czy procesor lub radiator jest aluminiowy?
 
Ale mam wrażenie, że kiedyś było spokojniej z wentylatorem, może ta pasta po prostu się zestarzała.
Nie dowiemy się jak nie sprawdzę.
Pasta do wymiany. Tylko co z aluminium? Czy procesor lub radiator jest aluminiowy?
Może po prostu u się wyrobiły łożyska i go głośniej słychać. Ustaw manualnie prędkość na Low i sprawdź głośność.
 
2017-11-10.png
Trochę za wysoka temperatura przy braku obciążenia. Powinno być 45-50 stopni a przy dużym obciążeniu 70-75 stopni.
Zdemontuj radiator z procesora i sprawdź czy jest pasta termoprzewodząca.
Jeżeli jest biała, to wymień na profesjonalną - metalizowaną (ciemną).
Bardzo dobra temperatura.
To procesor AMD nie Intel.
On właśnie cechuje się tak wysoką temperaturą.
@pecet Ty posiadasz TVS-663 podziel się wynikiem. Zapewniam będzie identyczny.
 
Wynika z tego, że jednak temperatura jest nadal zbyt wysoka:
3.0% CPU i 1770RPM - 76 stopni C versus 1.0%CPU i 538RPM - 59 stopni C
Czy odkurzanie QNAP-a zmniejszyło temperaturę do porównywalnego poziomu?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wysoka temperatura