Pomoc Twonky Media - ograniczamy dostęp

pwar

Passing Basics
Beginner
24 Listopad 2013
11
3
3
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam,

Mam TS-212 i z uwagi na udostepnienie mojej sieci sąsiadom chciałbym ograniczyć dostęp do Media Serwer. A dokładniej, nie chcę aby mogli na telefonie lub telewizorze mieć możliwość podglądu co udostępniam z multimediów. Ponieważ na obecną chwilę w sieci dostęp do poszczególnych folderów wymaga uprawnień które nadałem ale po przez telewizor lub telefon i funkcje all-share mam dostęp do multimediów które najprawdopodobniej również mogą przeglądać sąsiedzi którzy korzystają z mojej sieci i mają telewizor podpięty do wifi.
Czy wobec współdzielenia sieci jest możliwość na ograniczenie dostępu do Media Serwera?
Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Możesz ograniczyć dostęp do wszystkich zasobów.
W tym celu proponuję:
kolejno w Administracji, Administracja Systemu, Zabezpieczenia,
Poziom zabezpieczeń - Duży zdefiniuj zakres adresów IP, który dotyczy tylko Twojego sprzętu i po strachu. Sąsiadą oczywiście w takim wypadku przydzielasz inną pulę adresów.
Możesz swoim sprzętom nadać IP statyczne, a obcym z serwera DHCP w określonej ilości, pewno Twój router to umożliwi.Poza tym każdej aplikacji możesz nadać indywidualne prawa dla użytkownika.
W tym celu wyświetl Administracja, Prawa dostępu, Użytkownicy, i przy każdym użytkowniku ostatnia ikonka - Application Privileges. Tam umożliwisz lub nie, dostęp do aplikacji różnych.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Ok, postaram się jak najszybciej to wypróbować. Dam znać jak mi się uda. Na razie dziękuję za pomoc i podpowiedzi. PozdrawiamSprawdziłem, i faktycznie działa sposób z ograniczonym dostępem adresów IP. Wcześniej jakoś na to nie wpadłem. :) Ale mam pewną uwagę związaną w tym momencie z dostępem do serwera z zewnątrz sieci. Np. będąc w pracy chciałbym dostać się na serwer i przy ograniczonych adresach IP nie będę miał tej możliwości. Chyba że zapodam wcześniej owy IP. Ale jak spróbuję logować się z lokalizacji przypadkowej, to już nie uda się ta sztuczka.
Sposób z ograniczaniem praw użytkowników do poszczególnych aplikacji nie będzie chyba działał w przypadku mowy o udostępnianiu zasobów na TV, PS3, itp. Aczkolwiek przydatna opcja.
 
W Twonky Server możesz zdefiniować tylko dopuszczone odbiorniki:
Twonky server->Settings->Sharing->Media Recivers : wyłączasz "Enable sharing for new media receivers automatically" oraz zaznaczasz na liście te odbiorniki które dopuszczasz.
Twonky z poziomu aplikacji obsłuży tylko te odbiorniki (MAC adresy) które zaznaczyłeś na liście (Listę Twonky buduje ze wszystkich urządzeń sieciowych jakie próbowały się do niego dobić)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus