Uśpiony qnap??

koocyk

Nowy użytkownik
Noobie
11 Grudzień 2008
1
0
1
Na początek witam wszystkich użytkowników forum, a zarazem posiadaczy Qnap'ów. Mój problem przedstawia się następująco:

Posiadam w firmie dwa Qnap'y - 209 Pro II Version 2.1.0 build 0624T z dyskami 2 x Samsung 1TB w każdym, oba podłączone do AD. Na jednym z nich znajduje się udostępniony zasób do którego mają dostęp użytkownicy domeny (odczyt, zapis). Każdego dnia rano, gdy user przychodzi do pracy i chce otworzyc jakiś plik znajdujący się na qnap'ie jest proszony o podanie loginu i hasła, co oczywiście nie powinno się pojawiac skoro pracownik loguje się do domeny, a jego użytkownik w domenie ma prawa dostępu do tego folderu na kanapie... Dotychczas pomagał restart, jednak dzisiaj rano i to nie pomogło. Żaden z użytkowników domeny nie może sie dostac do folderów udostępnionych. Użytkownicy Qnap'owi nie mają tego problemu. Oczywiście mogę odłączyc Qnap'a od domeny i połączyc spowrotem, ale będę mógł to zrobic dopiero w nocy, gdy nikt nie będzie pracowac i nie mam pewności czy to pomoże.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? jakieś pomysły? Może najnowszy firmware rozwiązuje ten problem?