Pomoc Udostępnianie plików z poziomu windowsa

Uzurpat0r

Nowy użytkownik
Noobie
9 Styczeń 2018
3
0
1
36
QNAP
TS-210
Ethernet
10 GbE
Witam. Jestem nowym użytkownikiem serwera QNAP. Poszukuję możliwości udostępniania plików i folderów z poziomu windowsa. Czy jest jakiś klient desktopowy lub nakładka która pozwoli wygenerować link udostępniania z poziomu windowsowego explorera lub commandera? Udostępnianie przez filestation na dłuższą metę jest kłopotliwe, ponieważ mamy w firmie dość rozbudowaną strukturę folderów. Za każdym razem muszę się przeklikiwać do właściwych plików a wyszukiwanie trwa zbyt długo.
Testowałem owncloud ale nie spełnia moich oczekiwań. Nextcloud nie na moją kieszeń.

Model serwera: QNAP TS-228
 
Hm... Dysk sieciowy jest w sieci firmy? Jeśli tak to czy nie łatwiej jest zmapować dyski sieciowe na komputerach użytkowników.

Jak chcesz komuś powiedzieć że plik znajduje się tu i tam to podajesz ścieżkę w mailu np.:

\\NAS\dane\firmaX

Użytkownik kliknie i od razu jest w folderze.
 
Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie robimy ale nasza praca wymaga bardzo częstego udostępniania plików na zewnątrz. Był to główny powód zakupu QNAPa. Udostępniamy klientom pliki do weryfikacji, a także duże pliki do drukarni. Udostępniamy też katalogi dla Klientów do wgrywania materiałów. Większość pracowników musi te czynności wykonać wielokrotnie w ciągu dnia.
 
Obawiam się że nie ma takiej możliwości. Może wejść do administracji myqnapcloud i stamtąd udostępniać pliki, ale czy to się czymś różni od FS, pewnie niczym.

Mnie wkur*** że wyszukiwanie w FS trwa wieki.

NextCloud jest płatny jeśli o to chodzi? Wydawało mi się że jest za darmo.

Musi się odezwać ktoś mądrzejszy o de mnie.