Pomoc Udostępnianie wybranych folderów po FTP dla Usera.

Voodoo4

Passing Basics
Beginner
30 Grudzień 2009
27
1
3
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam

QNAP

Tworzę użytkownika np. XYZ nadaje mu hasło itd....
Po zalogowaniu po FTP widzi swój folder domowy i folder Public.
Chcę temu użytkownikowi dodać dostęp RO do jednego z pod folderów który już istnieje, postępując wg. tuto-riala tworzę w dziale foldery współdzielone nowy (wirtualny) folder pod którego podpinam inne drzewo folderów określam uprawnienia dla usera RO i nie działa :-(
Łatwa konfiguracja własnego serwera FTP :: Internet ::NAS :: QNAP

I kiedyś dawno temu udało mi się jednak teraz nie działa :-(
Po zalogowaniu na FTP nie widać folderu który ustawiłem dla danego użytkownika nawet ten stary udział który zrobiłem dla starego usera już nie działa.

Jeśli ktoś może podać informację gdzie to mogę zrobić poziomu tekstowego w SMB na Qnapie może tak to zrobię szybciej !

Pozdrawiam
 
upload_2016-1-19_21-11-59.png


mnie tam działa:

upload_2016-1-19_21-13-4.png

w Public moge sobie mieszać do woli ale w DATA2 moge tylko oglądać pliki - działa.

Co użyszkodnik miał na myśli ?
 
Pokaż załącznik 15495

mnie tam działa:

Pokaż załącznik 15496
w Public moge sobie mieszać do woli ale w DATA2 moge tylko oglądać pliki - działa.

Co użyszkodnik miał na myśli ?

Ok

Zrób tak masz tam folder Download który jest Denny powiedzmy ze w nim masz folder FILMY który chcesz udostępnić jednemu z userów po FTP tylko RO.

I u mnie się tak nie da. Folder dopiero pojawia sie jak udostępnię cały Download, ale ja chcę mu tylko jeden folder udostępnić nie wszystko !?

Zobacz czy u Ciebie zadziała !?
 
nie - bo nie ma tam zagnieżdżania uprawnień w FTP!
dajesz uprawnienia tylko do folderów naczelnych

A masz jakiś inny sposób bez przenoszenia całego folderu ?
Z tego co wiem to da się to zrobić, aby na FTP był ten folder widoczny, tylko raczej nie z poziomy menu QNAPa tylko trzeba w plikach SMB pogrzebać.

Pozdrawiam.
 
Not related to topic.
Witam serdecznie. Ja mam mega problem ze swoim podstawowym TS-212p ponieważ połączenia poprzez FTP z zewnątrz nie mogę uzyskać większej prędkości niż 1 MB/s. Qnap jest wpięty do łącza z wyjściem 120 Mbit a nie osiąga nawet 10%. Wyczerpałem wszystkie chyba mozliwosci :-(. Czy to jest maks możliwości tego Qnapa? Powiem jeszcze, że przy podłączeniu kilku użytkownikow 1 MB/s jest rozdzielane. Czasami ma drgawki i wskoczy na 10 MB/s ale to trwa kilka sekund i następuje powrót do 1 MB. Wszystkie limitery na routerze oraz firewalle są wyłączone. Porty sa otwarte, ponieważ z innego serwera FTP z tego łącza ciągnie normalnie 10 MB/s. Byłbym bardzo wdzięczny za wskazówki i pomoc. Pozdrawiam wszystkich.