Pomoc Upgrade QTS a bezpieczeństwo danych

Gimli

Passing Basics
Beginner
17 Wrzesień 2013
25
5
3
49
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Chcę zrobić upgrade QTS z 4.0.2 do 4.1 w moim TS-112.
Dysk testy SMART przechodzi poprawnie ale nie udaje się sprawdzanie systemu plików spod obecnego QTS :( (System był wielokrotnie niepoprawnie zamknięty z powodu przerw w zasilaniu.)
Co mogę jeszcze zrobić aby zminimalizować ryzyko fiaska aktualizacji systemu? (Oprócz tego co napisał @kaktus w swoim poradniku.) Bo martwi mnie ten problem z nieudanym sprawdzeniem systemu plików.

Obawiam się o bezpieczeństwo danych na dysku podczas upgrade. Jest na nim prawie 3TB multimediów i nie mam gdzie tego przegrać :(
Czy jeśli jednak upgrade się nie uda to jest szansa na odzyskanie danych? Czy nieudany upgrade może uszkodzić partycję z danymi?

Jak przenieść dane o ściągniętych i ściąganych torrentach w transmission?
 
Oprogramowanie na wszystkich dyskach możesz przeinstalować w podobny sposób do tego:

(Mimo tego, że jest to powszechnie używana metoda do reinstalacji oprogramowania w QNAP NAS i nikt w ten sposób danych nie stracił, to mimo wszystko zawsze warto wykonać kopię zapasową przed takimi operacjami - a nawet trzeba zwłaszcza jeśli dane są istotne.)
  1. Wyłącz serwer.
  2. Wysuń dyski.
  3. Uruchom serwer bez dysków.
  4. Znajdź jego adres IP w finderze.
  5. Przez przeglądarkę wejdź na adres http://IP:8080/
  6. Wsuń dyski.
  7. Przeprowadź inicjalizację urządzenia z przeglądarki, ale na jej końcu nie konfiguruj dysków twardych.
Notka:
(Kompletna rekonfiguracja) Wszystkie ustawienia zostaną usunięte. A więc utworzone wcześniej udziały sieciowe, będzie trzeba utworzyć na nowo ręcznie podając ich fizyczną lokalizację na dyskach twardych.
(Na podstawie kopii ustawień) Przed przystąpieniem do procesu zrobić kopię ustawień serwera NAS i przywrócić ją na nowym systemie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kill ssh procesu