Pomoc Upgrade QTS a bezpieczeństwo danych

Gimli

Passing Basics
Beginner
17 Wrzesień 2013
25
5
3
49
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Chcę zrobić upgrade QTS z 4.0.2 do 4.1 w moim TS-112.
Dysk testy SMART przechodzi poprawnie ale nie udaje się sprawdzanie systemu plików spod obecnego QTS :( (System był wielokrotnie niepoprawnie zamknięty z powodu przerw w zasilaniu.)
Co mogę jeszcze zrobić aby zminimalizować ryzyko fiaska aktualizacji systemu? (Oprócz tego co napisał @kaktus w swoim poradniku.) Bo martwi mnie ten problem z nieudanym sprawdzeniem systemu plików.

Obawiam się o bezpieczeństwo danych na dysku podczas upgrade. Jest na nim prawie 3TB multimediów i nie mam gdzie tego przegrać :(
Czy jeśli jednak upgrade się nie uda to jest szansa na odzyskanie danych? Czy nieudany upgrade może uszkodzić partycję z danymi?

Jak przenieść dane o ściągniętych i ściąganych torrentach w transmission?
 
Wyłącz wszystkie aplikacje, dodatki w QTS, uruchom ponownie QNAPa i wtedy puść sprawdzenie.

Na 99% nie wyłączyłeś jakieś aplikacji i blokuje ona sprawdzenie ... nie instalowałeś czasem Debiana ??
 
Spróbuje wyłączyć co się da. Może to faktycznie przyczyna.

1. Gdzie wyłącza się Rsync?
2. Czy wyłączenie serwera WWW uniemożliwi mi dostęp do panelu QTSa?
3. Nie mogę wyłączyć transmission, bo przy nieudanej próbie aktualizacji zniknęła z AppCenter ale chyba dalej działa. Co mam zrobić?Ad. 1 - znalazłem :)4. Mimo zaznaczonej opcji: Zezwól na połączenie SSH, nie mogę się zalogować z PuTTY. Co wyłączyłem za dużo?
 
Nie mogę wyłączyć transmission, bo przy nieudanej próbie aktualizacji zniknęła z AppCenter ale chyba dalej działa. Co mam zrobić?

Pewnie trzeba wyłączyć: http://<twoj adres qnapa>:<jego port>/transmission/ tam jest wielki guzior ;)

Strona administracyjna transmission nie działa :(
Wcześniej działał Transmission Remote GUI pod Win, ale teraz już nie łączy się z serwerem.


A telnet działa ?

He, he :) wpisywałem root zamiast admin i rozłączało :) Już jest OK.Można jakoś to transmission wyłączyć przez SSH?
 
Zrestartowałem i puściłem sprawdzanie, może teraz pójdzie.

Czym różni się IPKG od QPKG i gdzie to znaleźć bo nigdzie tego nie widzę :(
W AppCenter jest tylko możliwość wybrania pakietu QPKG z dysku do zainstalowania na QNAPie.
 
Dzięki za wyjaśnienie.

Jeden dysk bo to głównie serwer DLNA dla filmów, muzyki i zdjęć oraz całodobowa ściągarka. Zdjęcia mają kopie na innym dysku ale reszta nie :-(
Może muzyka za jakiś czas też doczeka się kopii ale filmy raczej nie, ze względu na koszty HDD.

Inne możliwości QNAPa dopiero poznaje.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
3 TB kosztuje całe 400 zł ~13 gr/GB
a 4 TB ... 565 zł ~ 14gr/GB
zbliża to się do granicy opłacalności dla przeciętnego Kowalskiego ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Te grosze to powinny być za GB a nie TB :p
Jak kupowałem 3TB to 4GB dopiero wchodziły i różnice za GB były większe.
Przy zakupie HDD jest jeszcze taki czynnik jak żona, która pyta o wartość faktury a nie koszt 1 GB oraz o to czy jest nam to koniecznie potrzebne ;)
 
Kod:
The firmware versions of the system built-in flash (4.0.5 Build 20140117) and the hard drive (4.0.2 Build 20130726) are not consistent. 
It is recommended to update the firmware again for higher system stability.

Po tym komunikacie zrobiłem ponowny upgrade. W logach nie pojawiają się nowe wpisy ale po zalogowaniu ten stary komunikat pojawia się w powiadomieniach. Gdzie można sprawdzić wersje firmware na HDD?I znowu pojawił się ten komunikat w logach. Dzieje się to po przywróceniu ustawień systemowych. Czy to oznacza że po wgraniu nowego firmware-u muszę ustawić wszystko ponownie ręcznie?
 
Ostatnio edytowane:

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kill ssh procesu