Pomoc Upload plików linkiem udostępnionym - powiadomienia i nadpisywanie

Stingear

Nowy użytkownik
Noobie
29 Lipiec 2020
1
1
3
35
QNAP
TS-x28A
Ethernet
100 GbE
Witam,
Mam 2 problemy odnośnie konfiguracji mojego QNAPa.
Rozwiązanie pewnie jest banalne, ale moja wiedza w kwestii QNAP jest jeszcze zbyt mała.
Oba dotyczą kwestii udostępniania folderów za pomocą linku udostępnionego i uploadu plików.
Pierwszy problem polega na tym, iż mimo że w FileStation zaznaczone mam, aby przesyłane pliki były zapisywane jako duplikaty ze zmienioną nazwą, to okno z pytaniem, co zrobić z plikami nadal się pojawia.
screen1.png
Zależy mi, aby osoba przesyłająca plik nie miała możliwości podmiany plików.

Drugi problem to powiadomienia o przesłanych plikach. Bawiłem się z tworzeniem powiadomień zarówno na maila, jak i na email. Konfigurowałem powiadomienie dla FileStation oraz dla Linków udostępnionych, ale jedyne co otrzymuję, to o zmianach wprowadzonych w konfiguracji. Żadnej informacji, że został przesłany nowy plik. Znalazłem w ustawieniach systemu Dziennik systemu(dziennik połączeń sieciowych), który ma wyraźnie rozpisane co i kiedy było wysyłane. Powiedzmy, że jest to akceptowalna forma, bo wyraźnie widać co i jak. Tylko zastanawia mnie, czemu użytkownik, który przesyła plik jest moim użytkownikiem, a nie innym, np. gość.
screen2.png
Satysfakcjonowałoby mnie coś w stylu listy, dziennika, w którym będę miał wyraźną informację, że został przesłany plik i gdzie dokładnie został zapisany oraz pod jaką nazwą - ostęp będzie miało dużo osób - przesyłanie dokumentów itp - każdy do własnego folderu. O ile w przypadku jak by to były 2,3 osoby, to nie ma problemu tego szybko sprawdzić, ale to będzie pod ok. 400 osób. Fajnie by było, jakby przychodził np. mail z informacją w formie: plik "nazwa.rozszerzenie" został zapisany w "nazwa_folderu/nazwa_podfolderu".

W każdym razie najistotniejszy dla mnie jest wątek zablokowania możliwości nadpisywania istniejących plików.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.



Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1354 Build 20200702
Model serwera: QNAP TS-228A
 
Pierwszy problem polega na tym, iż mimo że w FileStation zaznaczone mam, aby przesyłane pliki były zapisywane jako duplikaty ze zmienioną nazwą, to okno z pytaniem, co zrobić z plikami nadal się pojawia.
jedne co mi przychodzi do głowy, to włączyć wersjonowanie na tym udziale , ale to też takie sobie rozwiązanie.
otwórz ticketa do helpdesku qnapa.

@Silas Mariusz - masz coś co czyta sysloga qnapa odnośnie plików ? line-by-line ?
bo bez tego jesteś skazany na analizę w/w loga
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 228a firmware