Pomoc UPS nie wykrywany przez USB

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Mam już dłuższy problem z UPS a dokładnie z brakiem wykrywania go w QNAP-ie za pomocą USB.
UPS jest bez problemu wykrywany na np. WIN 10 poprzez port USB.
UPS na wolny slot na sieciówkę (Kompatybilność z HTTP, SNMP, SMTP, Telnet, SSL, SSH) ale nie wiem czy iść w koszty skoro nie mam pewności czy to coś pomoże.

Słyszałem że można powiadomić Qnap w inny sposób niż poprzez USB o braku prądu za pomocą Network UPS slave.
Czy "Network UPS slave" = "podległy sieciowy zasilacz awaryjny ups" ? (ale UPS na ten moment nie ma karty sieciowej)

Proszę o pomoc i sugestie

1. Czy UPS podłączyć kablem do komputera PC za pomocą USB następnie zainstalować jakąś aplikację aby ta po poprzez LAN dała sygnał QNAP-owi że kończy się prąd ?

lub:

2. Podłączenie UPS do UNAP-a poprzez kabel USB, w maszynie virtualnej z systemem Windows sparować port USB. Następnie zainstalować w Virtualce coś co da Qnap-owi znać o braku prądu ?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1381 Build 20200729
Model serwera: QNAP TS-251
 
Nie :/ Wygląda jakby qnap wykrywał ups-a ale nie potrafił nic z nim zrobić. Samemu kombinowałem jeszcze z nut-em na swoim nasie ale też trafiałem na ścianę.

Nie pamiętam czy da się przekazać kontrolę nad urządzeniem USB do VM? Może tam zainstalować jakąś wersję Windowsa / linuksa z oprogramowaniem do UPS-a które powiadomi qnap o zaniku prądu?

Edit:
Widzę, że karta standardowo w okolicach 500zł kosztuje. Sporo ...
 
Samemu kombinowałem jeszcze z nut-em na swoim nasie ale też trafiałem na ścianę.

hmm a co dokładnie robisz z tym "nut-em" jest tu jakaś instrukcja na tym forum ?
Znalazłem jeszcze taki wątek ?
How-To - Network QNAP UPS

A "pigers" wspomniał jeszcze o jednym w innym wątku:

Forum.png


I pisze że "tylko inne urządzenie musi wysłać QNAPowi informacje że prąd się kończy" tylko jak to zrobić ?
 
Kombinowałem z różnymi instrukcjami z google oraz trochę po swojemu na chłopski rozum ale dzisiaj mam brak prądu i nic więcej nie wykombinuję.

Network UPS Slave zadziała jeśli podłączysz UPS do urządzenia które go wykryje i będzie potrafiło wysłać sygnał o zaniku prądu dalej.
Np. u mnie Qnap wykrywa Cyberpowera wiec mogę użyć Network UPS Master aby wysłać informację o braku prądu do PC-ta (wtedy PC działa jako Network UPS Slave).
Może dałoby się zrobić wirtualną maszynę która wykryje UPS-a i będziesz mógł zainstalować do niego oprogramowanie (nie wiem jakie ma możliwości) gdzie będzie coś ala Network UPS Master. Wtedy ustawiasz tam IP qnapa a w qnap ups slave.

Dużo tu niestety teoretyzowania, nie mam takiego Della, oba moje UPS-y są wykrywane przez Qnap bez problemów a w pracy stosujemy karty SNMP i przez to podłączamy UPS-y.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zasilacz awaryjny UPS
  2. zasilacz awaryjny i qnap