Pomoc UPS wyłączenie QNAP przy 30% naładowania baterii

Plachon

Passing Basics
Beginner
13 Grudzień 2019
10
2
3
49
Warszawa
QNAP
TVS-x73
Ethernet
1 GbE
Zastanawiam sie czy można tak skonfigurować QNAP, aby wyłączał się jak naładowanie baterii osiągnie jakiś procent. Teraz można skonfigurować tylko ile minut po zaniku zasilania. W moim APC back 700 jest taka "inteligencja", która przełącza na zasilanie bateryjne, jeżeli napięcie w sieci jest za niski lub za wysokie. Ostatnio jak wiało, to wywaliło całą moją dzielnicę 2 razy w ciagu godziny. Takiej awarii nie było od ładnych kilku lat. Jak wiadomo, po powrocie zasilania siec jest niestabilna a napięcie skacze. Ostatnio z logów APC widzałem, że od 206 do 220V. W efekcie UPS przełączał sie co chwilę na baterię i nie miał czasu sie doładować. Dobrze, ze to usłyszałem i jak sprawdziłem to po 30 min takiej pracy było juz 56% i pewnie doszło bo do zera i bym miał awaryjne wyłączenie Przestawiłem czułość UPS i juz nie reagował później na te wahania napięcia, no ale to nie załatwia sprawy, bo kiedys moze mnie nie być w domu. QNAP widzi po USB UPS, wiec pytanie czy nie moze on reagować na podstawie % pozostałej baterii aby wyłączać się?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zasilanie awaryjne