Pomoc UPS z czym to sie je...

henrykkwnto

Entry Technician
Q Associate
10 Kwiecień 2016
63
3
8
Warszawa
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
czolem,
poprosilbym o garstke wyjasnien w kwestii ups'ow,
- podlaczajac nas do gniazdek w ups z automatu podtrzymuje w nasie zasilanie, tyle ile starczy baterii w ups, tak?
- podlaczajac nas z ups po usb (w dowolne gniazdko usb sie wpina taki ups do nasa?) zyskuje dodatkowa kontrole w nasie na wypadek spadku napiecia? np moge kazac wylaczyc nasa?
- o co chodzi z ksztaltem napiecia wyjsciowego, czy w praktyce ma znaczenia sinusoida pelna i symulowana?
- czy majac dwa nasy moge oba podlaczyc do jednego ups i miec nad nimi kontrole po usb? tylko ups ma zdaje sie jeden port tylko...
- czy oprocz nasow moge do ups podlaczyc dwie listwy antyprzepieciowe do ktorych mam podlaczone ruter, tv, playstation, dekoder, modem, generalnie elektronike multimedialne (razem raczej nie dzialaja, wiekszosc w trybie czuwania) nie powinno to razem za duzo pradu pobierac...

dzieki za info

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2 Build 20210210
Model serwera: QNAP TS-453A
 
- podlaczajac nas do gniazdek w ups z automatu podtrzymuje w nasie zasilanie, tyle ile starczy baterii w ups, tak?
Tak
- podlaczajac nas z ups po usb (w dowolne gniazdko usb sie wpina taki ups do nasa?) zyskuje dodatkowa kontrole w nasie na wypadek spadku napiecia? np moge kazac wylaczyc nasa?
Tak, mozesz ustawic ze jak brakuje pradu w UPS, to nas sie wylaczy/zahibernuje.
- o co chodzi z ksztaltem napiecia wyjsciowego, czy w praktyce ma znaczenia sinusoida pelna i symulowana?
To troche skomplikowane... W bardzo bardzo duzym uproszeniu, symulowana sinudoida zawiera w sobie pewne znieksztalcenia ktore pozniej sa "kompensowane" na urzadzeniu koncowym. Jezeli te zniekształcenia sa male, akceptowalne, to urzadzenie sobie poradzi i nie bedzie problemu.
Pelna sinusoida jest lepsza bo nie ma takich znieksztalcen.
- czy majac dwa nasy moge oba podlaczyc do jednego ups i miec nad nimi kontrole po usb? tylko ups ma zdaje sie jeden port tylko...
Mozesz, jeden bedzie dzialal jako master, drugi jako slave. Nie ma z tym problemu, mozna to wyklikac w samym qnapie.
(Ten qnap ktory jest podpiety po USB, jest masterem, i on moze sie dzielic informacja z UPS z innym urzadzeniem.)
- czy oprocz nasow moge do ups podlaczyc dwie listwy antyprzepieciowe do ktorych mam podlaczone ruter, tv, playstation, dekoder, modem, generalnie elektronike multimedialne (razem raczej nie dzialaja, wiekszosc w trybie czuwania) nie powinno to razem za duzo pradu pobierac...
Jak najbardziej, jeszcze jak. Ale jaki jest sens podlaczania telewizora do UPS?
Jak chcesz pol domu podlaczyc do zapasowego zasilania to sobie kup generator a nie UPS :D
 
Jak najbardziej, jeszcze jak. Ale jaki jest sens podlaczania telewizora do UPS?
Jak chcesz pol domu podlaczyc do zapasowego zasilania to sobie kup generator a nie UPS
nieee ;)
po prostu mam kilka urzadzen wpietych do listw antyprzepieciowych i kombinuje coby te listwy wpiac do ups (ma akurat 4 gniazdka)
nad takim sie zastanawiam CyberPower Value Pro 1000VA (VP1000ELCD-FR) w Morele.net
te dwa gniazdka usb z frontu to do czego sluza?
tylko nie wiem czy ten wyswietlacz to nie jest zbedna rzecz a pewnie swoje kosztuje
a czy firma ma tu istotne znaczenie? ktoras szczegolnie polecana lub taka ktorej unikac?
zerkam w te sinusoidy pelne i np tego cyberpower od 7 paczek sie zaczynaja, sporo...
 
Usb na przodzie to zapewne ładowarka. Jak dla mnie wyświetlacze i inne bajery są zbędne. Najczęściej UPS i tak jest gdzieś schowany.
Może UT850EG-FR by ci wystarczył (słabszy model nie ma usb do komunikacji)? Sam się na niego czaję. Z tego co wiem to bezproblemowo współpracuje z Qnap.
 
  • Lubię to
Reakcje: robertrobo
jeszcze takie pytanie, majac dwa nasy (ts453a i ds720+) ktorego lepiej podlaczyc pod usb i tym samym zrobic go masterem? czy ktorys z tych dwoch lepiej sie sprawdzi jako master?
 
Może UT850EG-FR by ci wystarczył (słabszy model nie ma usb do komunikacji)? Sam się na niego czaję. Z tego co wiem to bezproblemowo współpracuje z Qnap.
Dlaczego piszesz, że UT850EG-FR nie ma USB do komunikacji? Przecież z przodu jest gniazdko USB do podpięcia go do QNAPa. Nawet w innym temacie ktoś pisał, że wszystko działa OK.
No chyba, że jesteś pewien, że to USB nie służy do tego to daj proszę znać. Potrzebuję kupić jakiś mały i tani UPS i właśnie przymierzam się do tego modelu, tylko chce być pewien, że działa z QNAPem bez problemu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. UT850EG
  2. vp1000elcd