USB DAC na Qnap TS-x51

ZajoncPoziomka

Passing Basics
Beginner
3 Wrzesień 2015
17
3
3
Poznań
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,

od paru miesięcy testuję *********, ale dojrzałem już do docelowej maszyny i padło na Qnapa prawdopodobnie ts-251 ze względu na przyzwoity sprzęt za rozsądne pieniądze. W zasadzie prawie wszystko co powinienem już wiem. Została jedna wątpliwość, która ostatecznie może zaważyć nad wyborem - zewnętrzny DAC podłączony pod USB. Używam teraz taniego rozwiązania opartego o chip pcm2704 (dwa wyjścia cyfrowe i jedno stereo analog) i na moje potrzeby działa idealnie (no prawie, bo jest bug w DSM i nie odtwarza płynnie flac'ów jak jest cue sheet). Trochę się zdziwiłem, że seria TS-251 wg strony producenta obsługuje tylko 4 modele, w tym 1 tani od Logitecha (bez wyjścia cyfrowego), a reszta już cenowo z wyższej półki. Seria x31 odsługuje 16 modeli, co też mnie dziwi (czy platforma j1800 jest aż tak nietypowa?).

I pytanie - jak to jest - czy jest opcja na dogranie sterowników z poziomu konsoli (jestem kiepski z linuxa)? Czy można liczyć, że zadziała, ale po prostu nikt nie sprawdził?
Czy jest może ktoś z Poznania lub okolic z serią x51 co by mógł grzecznościowo i empirycznie sprawdzić czy działa?

O ile pod S tematów w internetach z tym związanych jest sporo, pod Qnap prawie nic.
 
Hej
Co prawda nie mam pod ręka niczego na pcm2704 ale z ciekawości podłączyłem dwa dac'e ktorych nie ma na liście obsługiwanych modeli
Pierwszy jest na układzie USB Tenor TE7022 a drugi jest na "cholerawieczym". Oba są poprawnie wykrywane i działają

Kod:
[~] # cat /proc/asound/cards
 0 [PCH            ]: HDA-Intel - HDA Intel PCH
                      HDA Intel PCH at 0xd0a14000 irq 107
 1 [Audio          ]: USB-Audio - DigiHug USB Audio
                      GFEC ASSP DigiHug USB Audio at usb-0000:00:14.0-1.3, full speed
 2 [UAC2           ]: USB-Audio - YoungDSD UAC2
                      M2Tech YoungDSD UAC2 at usb-0000:00:14.0-3, high speed

Gdzieś chyba w robocie widziałem jakieś demo-board na tym pcmie co Ty masz. Jak uda mi się znaleźć to przetestuje

Pozdrawiam
 
Dzięki, powiało nadzieją. Tylko nie napisałeś na jakim sprzęcie robiłeś test.

Ja mam coś takiego i na moje potrzeby jest super, a kosztowało z wysyłką z 50 zł. Działają dwa wyjścia równolegle - analog i cyfrowe, więc mam podłączone pod 2 zestawy grające. Żadnych trzasków. Głupio by było gdyby przez taką pierdołę mi się odechciało kupować Qnapa ;)
awww.jackenhack.com_wp_content_uploads_2013_02_PCM2704_usb_audio_card1.jpg
 
@ZajoncPoziomka
Dlaczego przechodzisz z ********* na qnap? Czy tylko ze względu na bug związany z DAC? Ja chciałam przejść w drugą stronę - z QNAPa na *********. Męczy mnie ciągłe mielenie dyskami, mimo, że nie mam włączonych żadnych dziwnych programów czy usług poza tym wydajność jest mało zadowalająca (mam 212p).
 
@ZajoncPoziomka
Dlaczego przechodzisz z ********* na qnap? Czy tylko ze względu na bug związany z DAC? Ja chciałam przejść w drugą stronę - z QNAPa na *********. Męczy mnie ciągłe mielenie dyskami, mimo, że nie mam włączonych żadnych dziwnych programów czy usług poza tym wydajność jest mało zadowalająca (mam 212p).

Generalnie chcę już docelowy NAS, bo moje ********* stojące na tanim HP jest nawet szybkie (c2d), ale ma w sumie 3 wiatraki i je po prostu słychać. Wymieniłem jeden na super cichy ale i tak słychać szum. Denerwuje mnie to straszliwie. Po drugie żre to 40W w stanie spoczynku.
Sam bug z DAC jest tylko czasem denerwujący, nie mam sprzętu i ucha co by się rozczulać nad muzyką 24/192. Flac lub mp3 320 wystarczą.

A Qnap mi się wydaje korzystniejszy przez:
- HDMI - do filmów i tak mam natywnie plexa na tv i działa idealnie, ale dodając klawiaturę, myszkę i kamerę mam prawie że drugi komp z przeglądarką, skypem i youtube na tv. Do rozrywki starczy, do pracy i grania jest prawdziwy komp.
- złącze usb z przyciskiem do kopiowania - jak się robi zdjęcia to się przyda
- kopie na zewnętrzny dysk
- sensowniejszy soft do backupu z kompów - cloud station w S to pomyłka
- wirtualizacja - lubię się bawić to może jakiegoś andka postawię.
- za tę cenę z synka będzie co najwyżej jakiś arm lub atom, a z softem qnap ostatnio sporo nadrobił i ciągle coś poprawia, dla domowego użytkownika już moim zdaniem przeskoczył S.

Mam jedynie nadzieję, że nie pogorszy się właśnie muzyka - flac'i te sprawy. Teraz sobie zarządzam z telefonu. Leci ładnie na dwóch sprzętach i jestem prawie zadowolony (prawie, bo najlepszy odtwarzacz to winamp, gdzie kolejność utworów ustawia się guziczkiem J, a tutaj trzeba przesuwać listę, co jest wkurzające)

Nie wiem co Ci tam mieli, ten model to chyba demon szybkości nie jest, pamięci też nie zawiele.
Jeszcze jedno pytanie funkcjonalne - czy da się na apce na Androidzie qmusic ustawiać sobie wyjście audio na dowolne, czyli np usb dac? Tak działa w synkach, więc telefon służy za pilot do obsługi audio. I każde wyjście jest zarządzane niezależnie, tzn puszczę coś na usb, przełączam się na wyjście audio w telefonie i mogę wrzucać nowe listy, a tamto gra.
 
Hej

Moj 453 obsługuje pcm2704 i raczej większość nowszych qnapow powinno obsługiwać

Kod:
[~] # cat /proc/asound/cards
0 [PCH            ]: HDA-Intel - HDA Intel PCH
                      HDA Intel PCH at 0xd0a14000 irq 107
1 [DAC            ]: USB-Audio - USB Audio DAC
                      Burr-Brown from TI USB Audio DAC at usb-0000:00:14.0-3, full speed



Jeszcze jedno pytanie funkcjonalne - czy da się na apce na Androidzie qmusic ustawiać sobie wyjście audio na dowolne, czyli np usb dac? Tak działa w synkach, więc telefon służy za pilot do obsługi audio. I każde wyjście jest zarządzane niezależnie, tzn puszczę coś na usb, przełączam się na wyjście audio w telefonie i mogę wrzucać nowe listy, a tamto gra.

Nie mam androida ale na iphonie działa bez problemu, mogę wybrac DAC usb i używać telefonu jako pilota

Pozdrawiam
 
Sprawdzone i działa karta na moim nowiutkim TS-251. Tylko, że music station pełne błędów - nie ma płynnych przejść między utworami oraz w przypadku plików cue odtwarza zawsze od początku. Gdzieś się ten temat przewinął z roku temu, qnap palcem nie ruszył.

Ale co najważniejsze - odpaliłem wirtualnie DSMa, więc jeśli czegoś będzie brakowało w qnapie zawsze będzie można to postawić na synku. I to jest najpiękniejsze w tym sprzęcie 3:)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-453u
  2. music station nie działa