Rozwiązany Virtualization Station - Windows XP - nie mogę wprowadzić polskich liter z klawiatury

Dyskusja w 'Wirtualizacja serwerów i klastrów' rozpoczęta przez użytkownika tujek, 27 Marzec 2018.

Ładowanie...
  1. tujek

tujek Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    21:46
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    802.11ac
    null 802.11ac
    Witam
    Ponieważ w firmie musimy mieć dostęp do programów DOSowych a ostatni komputer z Windą XP odszedł do krainy wiecznej zawiechy postanowiłem przenieść to do rzeczywistości wirtualnej. Stworzyłem kontener, zainstalowałem windę i wgrałem programik dosowy. Śmiga... nawet udało mi się podpiąć i skonfigurować przez printport drukarkę na LPT - trochę rzeźby z przekierowaniem portów, ale chodzi).

Problem jest tylko jeden... nie możemy pisać po polsku. Windows jest polskojęzyczny, inne języki wywalone. W ustawieniach klawiatury maszyny wirtualnej też jest wybrany język polski. I nic nie pomaga. Nie da się wpisać nic z polskimi znakami, ani przez przeglądarkę, ani przez TightVNC Viewer czy VNC Viewer.

VNC Viewer gdy klikam lewy alt pokazuje na górze że klikam alt+ctrl...

Ktoś może spotkał się z takim problemem? Oprogramowanie aktualne, sprzęt w firmie to TS-453A
    --- Połączono posty, 27 Marzec 2018, Data oryginalnego postu: 27 Marzec 2018 ---
    Ok, problem rozwiązany - pomogło użycie programu SPICE proponowanego przez qnapa. Można zamknąć temat :)

2. Tomek Z

Tomek Z Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    21:46
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x53
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x53 1 GbE
    A mi się nakładka nie podoba. Ma polskie litery, to prawda. Ale bez nakładki można było łączyć się więcej niż jednej osobie do VM, z nakładka tylko jedna osoba (blokuje logowanie) - czy to można zmienić ?