Pomoc Virtualization Station - Windows XP - nie mogę wprowadzić polskich liter z klawiatury

tujek

Nowy użytkownik
Noobie
5 Styczeń 2017
6
2
3
42
Toruń
www.torun.ap.gov.pl
QNAP
QuTS hero x86_64
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam
Ponieważ w firmie musimy mieć dostęp do programów DOSowych a ostatni komputer z Windą XP odszedł do krainy wiecznej zawiechy postanowiłem przenieść to do rzeczywistości wirtualnej. Stworzyłem kontener, zainstalowałem windę i wgrałem programik dosowy. Śmiga... nawet udało mi się podpiąć i skonfigurować przez printport drukarkę na LPT - trochę rzeźby z przekierowaniem portów, ale chodzi).

Problem jest tylko jeden... nie możemy pisać po polsku. Windows jest polskojęzyczny, inne języki wywalone. W ustawieniach klawiatury maszyny wirtualnej też jest wybrany język polski. I nic nie pomaga. Nie da się wpisać nic z polskimi znakami, ani przez przeglądarkę, ani przez TightVNC Viewer czy VNC Viewer.

VNC Viewer gdy klikam lewy alt pokazuje na górze że klikam alt+ctrl...

Ktoś może spotkał się z takim problemem? Oprogramowanie aktualne, sprzęt w firmie to TS-453A
Ok, problem rozwiązany - pomogło użycie programu SPICE proponowanego przez qnapa. Można zamknąć temat :)
 
A mi się nakładka nie podoba. Ma polskie litery, to prawda. Ale bez nakładki można było łączyć się więcej niż jednej osobie do VM, z nakładka tylko jedna osoba (blokuje logowanie) - czy to można zmienić ?
 
Czy w QNAP-ie cos trzeba włączyć, bo ja nie mogę się połączyć po Spice - pojawia się błąd "Unable to connect to the graphic server spice://192.168.10.10:5910" ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. polskich liter