Witam ze stolicy

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Tomek_Zaw

Passing Basics
Beginner
2 Marzec 2009
24
3
3
43
Warszawa
QNAP
TS-109/209 Pro II
Ethernet
1 GbE
Witam
Za kilka dni będę szczęśliwym (mam nadzieję ;-) posiadaczem QNAP'a 209 II Pro.
Moje obawy wynikają z testów roziązania firmy Linksys (NAS200), którego miałem (nie)przyjemność przetestować ;-/
Jednak to trochę inna półka, więc liczę, że moje obawy są bezpodstawne ;-)
Dzisiaj nabyłem także 2 sztuki: Seagate Pipeline HD 1TB 32MB 7200rpm SATA2 (ST31000533CS)
Przenajmniej, na starcie mojej przygody z QNAP'em, będę go wykorzystyał jako:
- backup danych z blaszaka i dwóch lapków
- magazyn multimediów do XBOX'a 360
- serwer druku
- może torrenty
- i pewnie chciałbym czasami pochwalić się swoimi fotkami będąc poza domem

Może się okazać, że nie ze szystkim sobie poradzę, więc spodziewajcie się, że jeszcze się odezwę ;-)

Pozdrawiam
Tomek
 
Witam :)

- backup danych z blaszaka i dwóch lapków
- magazyn multimediów do XBOX'a 360
- serwer druku
- może torrenty
- i pewnie chciałbym czasami pochwalić się swoimi fotkami będąc poza domem

pkt. 1 - od października do dziś zero problemów z takim wykorzystaniem qnapa
pkt. 4 - kilka razy ściągane obrazy iso z dystrybucją linuksa - brak problemów
- ale nigdy nie więcej niż jeden torrent na raz;
ściąganie przy pomocy download station (http /ftp) j.w. - tzn jeden plik na raz - też bez problemów - nie wiem jak się zachowa przy kilku jednoczesnych pobraniach - nie mam takiej potrzeby :)

co do pozostałych punktów to przeglądnij forum - serwer druku podobno porażka - nie mam jak sprawdzić bo nie mam wolnej nieuzywanej drukarki którą mógłbym podpiąć i sprawdzić - i może niech się wypowiedzą ci którzy u siebie mają przetestowane wymienione przez Ciebie usługi

pozdrawiam, c.
 
Na początku, dzięki za przewitanie ;-)
NARESZCIE, dzisiaj dotarła do mnie paczka (btw. http://hesjan.pl/ - profeska i zaje... cena) no i zacząłem realizować swoje plany ;-)
1. backup - miodzio ;-)
2. xbox - miodzio, ale... ;-/ nie da się odpalić avi, mpg, rmvb, mp4 poprzez TwonkyMedia Server, a może to jeszcze moja nie wiedza. Tutaj też chciałbym poprosić kogoś o wskazówki. Czy istnieje na tego QNAP'a odpowiednik Windows'owkiego TVersity Media Serwer?, któy odpala powyższe formaty?
3. drukarka chula jak dzika ;-) (mam jakiegoś samsunga za jakieś 150 zł), nie ważne czy poprzez wifi z lapka czy poprzez kabel z blaszak, od kliknięcia drukuj 2 sek i leci (musiałem tylko na każdym kompie zaaktualizować sterowniki, ale działa super)
4. torrenty - w sumie nigdy nie ściągały mi się jakoś szybko (max. ok 150 k) i w sumie po zapuszczeniu 5 szt. średnia to ok 80k na sztukę, więc bez tragedii ;-)
5. jeszcze nic nie wystawiłem na zewnątrz, ale jutro może coś mi się ze chce ;-p

I tak podsumowując. Nie jest źle ;-)
Tak jak pisałem miałem okazję przetestować NAS200 Linksysa i to była jakaś porażka ;-/ (800k na kablu, komp, NAS i kabel to jednak mało ;-/)
W tej samej konfiguracji (czyt wyż) plus 2 lapki na wifi, aż miło popatrzeć, może nie jest to ideał, ale stosunek kasa/osiągi = mistrzostwo
Mam taką uwagę co do niektórych postów dot. "hałasu", w moim wypadku to baracudy hałasują a nie sam NAS (zawsze używałem Caviarów, bo słyszałem, że Seagaty "wrzeszczą", no i niestety to prawda ;-/)
 
pytania proszę zadać w oddzielnych tematach lecz zanim je zadasz poszukaj na forum :)
Tomek_Zaw napisał:
Czy istnieje na tego QNAP'a odpowiednik Windows'owkiego TVersity Media Serwer?, któy odpala powyższe formaty?
było
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.