Witam !

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
B

bonus73

Guest
Witam wszystkich !

Planuję zakup, na potrzeby małej sieci w domu z możliwością uruchomienia serwerka www, urządzenia QNAP 259 PRO. Na razie się bacznie przyglądam, zbieram informacje i analizuję. Liczę na to, że na tym forum znajdę ciekawe informacje oraz będę mógł skorzystać z porad doświadczonych użytkowników. Moje doświadczenie z tym urządzeniem jest niestety żadne.

pozdrawiam serdecznie forumowiczów

Leszek
 
Witamy rowniez;-)
 
A zatem zanabyłem. TS 259 PRO + 2 razy WD Caviar Black 2TB. Oczywiście nie wytrzymałem i od razu musiałem zacząć grzebać. Odpaliłem oprogramowanie z płyty, poustawiałem parametry w szybkim konfiguratorze, sformatowałem dyski i ... zonk. W ustawieniach zmieniłem na przykład zamiast DHCP - numer statyczny i hasło dostępu. Niestety, chyba coś poszło nie tak, bo ani finder go teraz nie widzi, ani hasło do logowania nie działa. Chyba mnie czeka reset do Defaulta. Na szczęście dyski sformatowane, więc nie będzie to już trwało kilka godzin. Nie wiem tylko, co zrobiłem nie tak ... Miał ktoś podobne doświadczenia ?

Pozdrawiam
Leszek
 
bonus73 napisał:
A zatem zanabyłem. TS 259 PRO + 2 razy WD Caviar Black 2TB. Oczywiście nie wytrzymałem i od razu musiałem zacząć grzebać. Odpaliłem oprogramowanie z płyty, poustawiałem parametry w szybkim konfiguratorze, sformatowałem dyski i ... zonk. W ustawieniach zmieniłem na przykład zamiast DHCP - numer statyczny i hasło dostępu. Niestety, chyba coś poszło nie tak, bo ani finder go teraz nie widzi, ani hasło do logowania nie działa. Chyba mnie czeka reset do Defaulta. Na szczęście dyski sformatowane, więc nie będzie to już trwało kilka godzin. Nie wiem tylko, co zrobiłem nie tak ... Miał ktoś podobne doświadczenia ?

Pozdrawiam
Leszek

Na poczatku sporo jest takich historii. "Czeskie" bledy moga sie zdarzyc, ale jesli nie masz tam jeszcze zadnych waznych danych poprostu zrob caly proces od poczatku, zapamietujac przy tym co dokladnie robisz. Latwiej bedzie znalezc przyczyne potencjalnego bledu.
 
No i wszystko jasne. Już powoli bym w siebie zwątpił, ale na szczęście (a może nieszczęście) okazało się, że to jeden z dysków był uszkodzony tak, ze zawieszał serwer. Po wymianie wszystko się ładnie sformatowało i ustawiło. RAID-1 działa i ogólnie jest na razie OK. Zainstalowałem kilka dodatkowych aplikacji i teraz w praktyce zaczynam powoli poznawać możliwości i konfigurację. Zobaczymy, co z tego maleństwa da się wycisnąć.

Pozdrawiam
Leszek
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Mogą Cię zainteresować

C
Odpowiedzi
1
Wyświetleń
596
Witaj nieznajomy!
Usunięty użytkownik pigers
U