Pomoc wolny transfer / download z NAS'a z zewnątrz przez internet

tronn

Nowy użytkownik
Noobie
9 Wrzesień 2016
3
1
3
41
QNAP
Ethernet
1 GbE
Jestem posiadaczem QNAP TS-212P. Mam problem z pobieraniem z NASA z zewnątrz przez internet. W domu gdzie podłączony jest NAS jest łącze światłowodowe 100Mbps download / 50Mbps upload ze stałym publicznym adresem IP. Nas podłączony jest do routera TP-LINK, na którym przekierowane są porty. Wszystkie usługi z zewnątrz jakie mnie interesują działają. Przy połączeniu się z zewnątrz za pomocą protokołów HTTPS, FTP, SSH odnotowuje transfery pobierania z NAS na poziomie 300-600KB/s, pomimo, że po moim łączu powinno iść do 6MB/s. W panelu sterowania szukałem opcji, która mogłaby być odpowiedzialna za niskie prędkości. Znalazłem jedynie ograniczenie prędkości przy FTP, które nie jest włączone (przy włączeniu faktycznie ogranicza do poziomu wybranego). Nie ma żadnego problemu z pobieraniem na NAS przy pomocy JDOWNLOADERA. Pobiera z odpowiednią prędkością do warunków łącza czyli do ok. 12MB/s. W tej samej sieci do tego samego routera TPLINK mam podpięty komputer z windows 7 64bit. Postawiłem na nim serwer FTP Filezilla. Przy połaczeniu z zewnątrz prędkość pobierania z tego FTP na widnowsie dochodzi do 6MB/s, więc problem z NASem nie wynika z samej struktury sieci, routera czy winy operatora kablówki. Proszę o wskazówki co może być powodem słabego transferu. Dodam, że wewnątrz sieci LAN w domu, przy kopiowaniu z NASa i do NASA prędkości są dość dobre 50-60MB/s. (Mam tam podpięty wolny dysk 2.5'').

Wersja oprogramowania Firmware
: 4.2.2 Build 20160901
Model serwera: QNAP TS-212P
Nikt nie ma żadnych pomysłów?
 
w domu po sieci LAN synchronizacja zasuwa po całości. Nie mam powodów do narzekań. Mam Internet Światowidowy a mimo to problem jest tylko na zewnątrz. Używam QSYNC do synchronizacji danych w pracy. Tu jest 50 Mbps download... Korzystam tylko z adresu xxx.myqnapcloud.com. Przy pobieraniu przez Qfile z przeglądarki xxx.myqnapcloud.com osiągam podobne transfery ..
 

Załączniki

  • Screen Shot 10-10-16 at 08.54 AM.PNG
    Screen Shot 10-10-16 at 08.54 AM.PNG
    4,3 KB · Wyświetleń: 99
Ja swój problem rozwiązałem z pomocą użytkownika z bliźniaczego forum S. Udzielamy pomocy - QNAP TS-212P vs S DS216j - niskie prędkości pobierania przez internet z NASa

Na słaby transfer z NAS na zewnątrz przez internet nakładało się jednocześnie wiele przyczyn:


- parametr jumbo frame (maksymalne transfery uzyskuję na ustawieniu 7418)
- słaby dysk twardy - wymieniłem dysk 2.5'' ze starego laptopa na WD RED 3 TB
- pomieszanie kabli ethernet różnych kategorii w urządzeniach wpiętych do sieci LAN, w której podłączony jest NAS, słaba jakość kabla (własnoręcznie zarabiane kable kat. 5e zamieniłem na fabryczne kat. 6)
- niestabilne łącze klienta przy połączeniu klient-serwer
- rodzaj protokołu (nieszyfrowane połączenia FTP szybsze niż HTTPS, 5,7 MB/s vs 2.2 MB/s)


 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wolny transfer
  2. jumbo frame
  3. Ograniczenie prędkości do 100Mbps
  4. niskie prędkości pobierania przez internet z NASa