Pomoc Wydajność "Virtualization Station" i VM maszyn Qnap 253A

dESIGNEz

Passing Basics
Beginner
18 Lipiec 2016
18
2
3
40
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam, posiadam NAS QNAP 253 A i powoli zastanawiam się nad zbudowaniem czegoś lepszego z lepszym CPU na FREE NAS. Proszę o pomoc być może moje ustawienia nie są prawidłowe ale już nie wiem gdzie jest błąd. Czy po prostu procesor qnap daje rady. Dokupiłem ram do 16 GB ale nie widzę różnicy pomniędzy 8 a 16.
Dyski WD RED Nas
Ram 16 GB

Na moim qnap mam
* Ubuntu który muli się jak Windows
* Windows 10 NET i HDD jest na "Wirtualnym" - nie wiem czy od początku a może jakiś czas temu zauważyłem że brakuje sterowników SCSI. Dostarczone przez QNAP nie są odpowiednie. Nawet sterowniki z folderu win10 nie są odpowiednie. Czy brak SCSI może znacznie obniżyć szybkość VM?

Nie uruchamiam 2 jednocześnie ale sam Windows to maksimum możliwości QNap Viertualization Station ?

Czy jak przeniosę VM na SSD zmiana prędkości będzie zauważalna?
Menadżer zadań teraz
Dysk 3 %
Ram 38%
Procesor - 38%

Mimo że jest zapas to i tak działa tak jak powinno ( zbyt długo otwiera okna itd)

Dodam również że Windows Server 2012 R2 działa znacznie szybciej kiedy go testowałem.
Dyski są mechaniczne w tym samym czasie używam "HD Station" albo przynajmniej uruchomiony jest w tle + DLNA TwonkyMEdia.
Proszę o wskazówki bo chciałbym "uczyć" się i testować różne rozwiązania.
Proszę również o wskazówki odnośnie

eSXI albo Xen na moim Qnap czy to możliwe? Czytałem że tak ale wszystkie poradniki są na podstawie znacznie starszej wersji oprogramowania która obecnie ma inne mechanizmy/wygląd/opcje i nie mogę ugryźć tego tematu a wolałbym używać coś z tych 2.
 
Wydaje mi się że w moim QNAP Virtualizacja to bardziej chwyt marketingowy niż coś co można nazwać wirtualizacją. Można postawić kilka VM ale co z tego skoro tak się muli że nie ma to żadnego sensu.
Jedyne co mnie przekonało to możliwość przypisania VM na wyjście HDMI ale chyba zbuduje coś
 
Nie chcę nic dużego wystarczy mi jakiś i5 na płycie MicroATX bez karty graficznej. 4 x 3.5 raid I+0 na DataStore i ze dwa SSD na VM. Gdybym chciał osiągnąć to co mogę za około 350 funtów na qnap musiałbym wydać pewnie z 900 funtów. Mogę go trzymać w szafce pod telewizorem.

Chcę mieć uruchomione GitLab, Ubuntu, pfSense, Windows Server, Windows 10 na którym chcę mieć centrum multimedialne jak HD Station dostęp do kamer, Youtube

Kupiłem qnap ze względu na Virtualizacje i HD Station bo jest ciekawa aplikacja do przechwytywania i zarządzania obrazem z kamer i licencja na chyba 4?. Wyświetlanie pulpitu czy obrazu z kamer na TV nie jest problemem ale podoba mi się to jak jest w HD Station jedna aplikacja zasługująca na nobla jeśli kiedyś będą dawać za osiągnięcia w IT :)

DH Station jest aplikacją Qnap? czy może jakiś darmowy projekt zaadoptowany pod qnap?


Cały czas się zastanawiam nad tym czy sprzedać bo nie chcę mieć 2 urządzeń które będą pełniły podobną funkcję. Albo sam coś złożę albo kupię typowy serwer w UK są w dobrej cenie ostatnio kupiliśmy do pracy HP 7 Generacji (jak na server jest cichy mamy też 2 6 Generacji i te są już głośne) z 64 GB ramu 2 x Xeon nie pamiętam jaki procek ale w sumie mamy 32 rdzenie ale można go porównać wydajnością do (por core) i5 6500. Do tego 2 dodatkowe karty internetowe po 4 porty każda, 4 Dyski SAN po 140+- GB każdy, Karta - FIber koszt serwera to 325 funtów. Dla siebie nie będę szukał nic tak mocnego ale myślę że zmieszczę się w 200 funtach.
Mam dom więc server mogę trzymać w garażu.
 
Ja po kilku latach rozstaje się z VS na qnapie bo wydajność tych maszyn to nieporozumienie. U mnie działał na niej centos Linux z oraclem. Ja w dobrej cenie kupiłem mały PC dell z parametrami i5/16 GB ram/2 dyski SSD 960 GB i tu uruchomiłem vmware różnica kosmiczna.
 
posiadam NAS QNAP 253 A
= czyli Celeron

Chcę mieć uruchomione GitLab, Ubuntu, pfSense, Windows Server, Windows 10 na którym chcę mieć centrum multimedialne jak HD Station dostęp do kamer, Youtube
To trochę chyba przesadziles.

Lepszy procek.

Wirtualizacja zawsze wymaga CPU i RAM.

Osobiście byłem zadowolony z serii x71, x73. A teraz na x77 miazga z wydajnością.
Trzy VM, łącznie 48GB RAM przypisane, na nich hosting www z panelem Plesk, do tego na QNAPie Plex, na którym osiągam 8-11 jednoczesnych strumieniu transkodowanka w Plex.

AMD Ryzen 5 1600 i 64GB RAM.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. virtualizacja