Pomoc Wykorzystanie infrastruktury QNAP do edycji plików MS Office zamiast Google Drive

MeWaPKP

Passing Basics
Beginner
12 Maj 2020
16
2
3
33
QNAP
TS-x31
Ethernet
10 GbE
Moja firma zajmuje się consultingiem. 19 pracowników pracuje na kilkunastu tysiącach plików. Czasem się zdarzy, że 2 osoby mają otwarty wspólnie jeden plik. Do tej pory zjawisko te obsługiwaliśmy przez Google Drive i to też nie dosłownie. Dane były udostępniane z mojego konta GD (admin) do kont GD (user+edit) pracowników. Oni dodawali je do swojego dysku i edytowali przez Google Backup & Sync lokalnie, aby nie niszczyć formatowania Office przez Google Docs i Google Sheets.

Chcąc podnieść bezpieczeństwo danych, nie chcę wypluwać danych do zagranicznego koncernu. Chciałbym, aby wszystko pracowało u mnie. Zakupiłem QNAP TS-231P, postawiłem dwa dyski po 6TB w RAID1. Korzystam ze światłowodu Orange 1gbs, w firmie mam całą infrastrukturę postawioną na skrętce kat. 7. Mankamentem jest FunBox, ale to nie długo mam nadzieję uda mi się zmienić.

Meritum:
W jaki sposób zastąpić Google Drive, wymianę plików i możliwość pracy na jednym pliku przez wiele osób za pośrednictwem komputera i smartphon’ów nie koniecznie po LANie na terenie biura wykorzystując w pełni wyłącznie infrastrukturę opierającą się na QNAP?

Liczę na Was. Dzięki!

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1273 Build 20200413
Model serwera: QNAP TS-231P
 
Postawić Next Cloud lub Own Cloud i pracować tak jak do tej pory.

Kupić konkurencje, tam od razu jest pakiet Office, czat, kalendarz itp.

Prawda że dysk Google psuje formuły, już nie raz się o tym przekonałem. to świadczy o tym jak bardzo firma skanuje arkusze i co w nich się znajduję, albo mają swoje algorytmy i zamieniają tylko formuły na swoje.

Rozumiem że nie chcesz dzielić się z plikami bo sa one tak ważne, czy liczysz sobie prywatność?

Ja bym się zastanowił nad zakupem Office 365 dla firm który by od ręki załatwił sprawę. Ale jest to opłata abonamentowa.
 
Postawić Next Cloud lub Own Cloud i pracować tak jak do tej pory.
Czym właściwie one się różnią? Którą łatwiej skonfigurować?

Kupić konkurencje, tam od razu jest pakiet Office, czat, kalendarz itp.
Prawda że dysk Google psuje formuły, już nie raz się o tym przekonałem. to świadczy o tym jak bardzo firma skanuje arkusze i co w nich się znajduję, albo mają swoje algorytmy i zamieniają tylko formuły na swoje.
Rozumiem że nie chcesz dzielić się z plikami bo sa one tak ważne, czy liczysz sobie prywatność?
Ja bym się zastanowił nad zakupem Office 365 dla firm który by od ręki załatwił sprawę. Ale jest to opłata abonamentowa.

Cenię sobie prywatność, oczywiście. Niemniej nowe projekty, wygenerowały nowe Umowy z kontrahentami. Dodatki RODO, tabele przekazywania danych i cała masa innych obostrzeń powoduje, że nie chcę wychodzić poza swojego QNAP'a.

Niestety Office 365 dla nas odpada, mamy tak podpisane Umowy z kontrahentami (skarb państwa), że nie powinniśmy nawet maila obsługiwać przez Outlooka, a o używaniu Gmaila nie mówiąc.
 
Niestety Office 365 dla nas odpada, mamy tak podpisane Umowy z kontrahentami (skarb państwa), że nie powinniśmy nawet maila obsługiwać przez Outlooka, a o używaniu Gmaila nie mówiąc.
A to dziwne.
Obecnie office365 bije na głowę usługi Google. No i fajnie to działa z Microsoft Teams.
 
A to dziwne.
Obecnie office365 bije na głowę usługi Google. No i fajnie to działa z Microsoft Teams.
Tak, ja to wiem, Ty to wiesz, ale konrahent tego nie wie i skonstruował Umowę tak, aby nie korzystać - zatem to odpada.

Wszystko musi pracować przez QNAP.

Szukam informacji o tym jak postawić NextCloud, ale nigdzie nic nie widzę. Czy jest do tego jakiś tutorial?
 
Czym właściwie one się różnią? Którą łatwiej skonfigurować?
Kiedyś instalowałeś za darmo z QnapClub, teraz nie wiem ile to kosztuje. Też musisz doczytać które jest lepsze, na forum było o tym rozmowy, jedna z tych usług to odłam osób które zrezygnowały z pracy na rzecz tych pierwszych. Co o dziwo za skutkowało lepszym produktem.
 
A w czym widzisz trudność? dodajesz sklep qnapclub.eu, kupujesz to co trzeba i instalujesz. Każdemu wrzucasz na tel aplikację i jedziesz.
Gdzie mogę dodać sklep? W QNAP w bibliotece aplikacji? Nie mogę sobie jakoś wyobrazić początku tego procesu.

Jeśli chcesz outOfTheBox to wyjątkowo źle trafiłeś. Kupiłeś sprzęt lepszy, ale który potrzebuje konfiguracji. Chociaż mówiąc lepszy nie wiem co to za procek w tym siedzi TS-231P.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kalendarz
  2. arkusze google
  3. backup komputera