Pomoc wymiana dysków na większe (T-251 i RAID1)

foyle

Nowy użytkownik
Noobie
17 Kwiecień 2017
4
1
3
53
QNAP
null
Ethernet
10 Mbps
Witam, mam pytanie odnośnie zmiany dysków na większe - jestem początkujący :)

Wykonałem to tak: w menu - przestrzeń dyskowa zaznaczyłem Pula pamięci 1 i wybrałem zarządzaj i wymieniaj dyski jeden po drugim - wymieniłem, odbudowało się, następnie wymieniłem drugi dysk i otrzymałem 2 pracujące dyski bez błędów.
Stare dyski miały pojemność 1.3 a nowe 1.8. Po procesie w zarządzaniu pokazuje nadal na nowych dyskach starą pojemność 1.3TB i nie można jej powiększyć. W menu - dyski widoczna jest pojemności nowych dysków 1.8TB, a grupa RAID1 z nowymi dyskami wyświetlana jest z pojemnością 1.3TB.

Czy dyski w RAID1 mają łącznie mniejszą pojemność, czy ja coś źle zrobiłem.

Pozdrawiam.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 0154
Model serwera: QNAP t-251
 
Czy dyski w RAID1 mają łącznie mniejszą pojemność, czy ja coś źle zrobiłem.
wymieniłes dyski - fantastycznie
ale nie powiększyłeś przestrzeni ...

upload_2017-5-8_12-16-34.png

u mnie jest na szaro bo nie mam co z tym robić.
 
Witam!
Teraz to tak wygląda, że przy zarządzaniu - rozszerz wolumen DataVol1 (system) mam: dostępna pojemność puli pamięci: 0MB. DataVol1 (system) ma pojemność 1012.97GB. Pula pamięci 1 w której jest DataVol1(system) wynosi 1.36 czyli dużo mniejsza niż pojemność nowych dysków (2TB).
Czy mogę jakość rozszerzyć pojemność? ...Coś się kręcę w kółko z tym problemem:)
Dziękuję za pomoc.
 
To jeszcze mam takie pytanie, dlaczego u mnie grupa RAID1 ma 1.36, a poszczególne dyski 1.82? Czy mogę grupę RAID1 rozszerzyć do większej pojemności?
 

Załączniki

  • qnap2.jpg
    qnap2.jpg
    130,9 KB · Wyświetleń: 50

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/wymiana-dysk%C3%B3w-na-wi%C4%99ksze-t-251-i-raid1.21402/
  2. wymieniaj dyski jeden po drugim