Pomoc Wymiana dysku SSD na większy (system)

Ice

Wyżej w hierarchii niż Pawliko.
Q's Reseller
16 Styczeń 2018
1 347
2
491
113
38
QNAP
TVS-h1288X
Ethernet
10 GbE
Cześć.
Mam do wymiany dysk systemowy SSD na większy. Z tego co czytałem, nie da się zrobić „migracji” jeżeli jest to pojedynczy wolumen. Jak się domyślam, robię kopię ustawień systemu, wypinam dysk, wkładam nowy, system się na nim zainstaluje, przywracam ustawienia.
I teraz kluczowe pytanie - czy qnap podczas przywracania systemu zacznie również ściągać aplikacje które mam aktualnie zainstalowane?
Nowy dysk po przywróceniu zapewne zobaczy wszystkie dyski i będzie do nich normalny dostęp?

Dzięki za pomoc

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3 Build 20200702
Model serwera: QNAP TVS-672n
 
Mam na linii pana Grzegorza, ale po opisie sytuacji napisał, że widzi, że jest wszystko ok, ale nie podjął jeszcze tematu pustych dysków.
 
Ja tam o te dane nie będę płakał, bo w ciągu 3-5 dni wszystko odzyskam, skrypt sprawdzi czego brakuje i wrzuci, ale chodzi mi o sam fakt. Może ja coś skiepściłem, dlatego wolałbym wiedzieć co i jak bo w ciągu miesiąca przerzucam wszystko co mam z Syno na Qnap. Wtedy takie wtopy w ogóle nie wchodzą w grę.
 
Mam jeszcze pytanie. W pamięci i migawkach pokazuje że na puli pamięci z 4tb zajęte jest 300gb. W file station zajęte jest 60gb. Gdzie jest moje 240gb?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Mało tego w pamięci pokazuje że w katalogu photo jest 17000 katalogów, a jak w niego wejdę jest kilka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
W lost+found siedzi 248GB.
Kod:
du -sh
zdradziło co i jak.
Widzę, że na 14TB dysku też dużo rzeczy jest w l+f
Wydaje mi się, że coś podczas dołącz i odzyskaj poszło nie tak.
No nic. Gdzieś może na początku popełniłem błąd który się za mną ciągnie jak smród po gaciach. Zainicjuję serwer ponownie, najważniejsze dane mam jeszcze na innym dysku i ustawię wszystko od nowa. Nie czekam na Pana Grzegorza, bo nie miałem czasu się z nim złapać na TeamV i telefonie.
 
Pan Grzegorz napisał chwilę temu: lost+found zwiera dane po sprawdzeniu systemu plików gdzie jest on mocno uszkodzony i pogubiła się struktura systemu plików
 
Wiem, czytałem wcześniej o tym. Biorąc Qnap myślałem o tym, żeby wziąć mocniejszego - w moim mam i9 9900t póki co, dużo ramu więc powinno być ok.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. przenoszenie aplikacji
  2. wymiana dysku na ssd
  3. nowy dysk systemowy
  4. Tvs-472xt
  5. wymiana dysku na większy
  6. folder Public