Recenzja Zamienniki wkładek SFP+ do sprzętu firmy Qnap.

Ricoland

Entry Technician
Q Associate
20 Grudzień 2020
75
12
8
QNAP
TVS-x82
Ethernet
10 GbE
Mam pytanie związane z zastosowaniem zamienników wkładek SFP+/RJ45 w przełącznikach firmy QNAP.
Czy ktokolwiek z forumowiczów stosuje zamienniki i jeśli można wiedzieć to jakich firm/modele.
Będę wdzięczny.
 
Mam zamiennik wkładki SFP/RJ45 (bez plusa) w switchu (nie Qnapa) i działa bez problemu. Wkładka jest ze sklepu fibermarkt.com. Przy zamawianiu trzeba podać, że ma to być wkładka do Qnapa. Wtedy ją zaprogramują pod Qnapa. W sklepie jest wkładka o oznaczeniu SFP+ 10G TX UTP RJ45 20m SFP-10G-T-X, Model LO-SP-10G-RJ

 
  • Lubię to
Reakcje: Lebcio
Dzieki. Sprawdzę na podanej stronie. Potrzebuję akurat FSP+/RJ45 a nie ukrywam że firmowe są bardzo drogie.
Nawet nie wiedziałem że wkładki można programować.
Połączono posty:

Na fibermarkt dostałem fajną propozycję że mogą zprogramować pod qnqpa jak nie zadziała mogę zwrócić.
No i mają kienta.
 
\
Do tej wkładki 10 Gb podłączasz jedną końcówkę rj45 patchorda, a drugą końcówkę rj45 podłączasz do gniazda ETH w routerze lub innym switchu, które ma prędkość 10 Gb? Zamontowana też jest wkładka w tym gnieździe SFP+? Czy to połączenie na patchordzie będzie miało 10Gb na 10Gb z dwóch stron? Czy połączenie będzie wyglądało tak , że z jednej strony wkładka SFP+ 10Gb podłączona do gniazda ETH, które ma 1 Gb to takie połączenie raczej nie zadziała (upewnij się w sklepie). Musi być z każdej strony po równo 10 Gb na 10 Gb lub 1Gb na 1Gb. Jeśli masz w routerze lub innym switchu gniazdo SFP+ to lepiej połączyć oba urządzenia kablem DAC.
 
Do tej wkładki 10 Gb podłączasz jedną końcówkę rj45 patchorda, a drugą końcówkę rj45 podłączasz do gniazda ETH w routerze lub innym switchu, które ma prędkość 10 Gb? Zamontowana też jest wkładka w tym gnieździe SFP+? Czy to połączenie na patchordzie będzie miało 10Gb na 10Gb z dwóch stron? Czy połączenie będzie wyglądało tak , że z jednej strony wkładka SFP+ 10Gb podłączona do gniazda ETH, które ma 1 Gb to takie połączenie raczej nie zadziała (upewnij się w sklepie). Musi być z każdej strony po równo 10 Gb na 10 Gb lub 1Gb na 1Gb. Jeśli masz w routerze lub innym switchu gniazdo SFP+ to lepiej połączyć oba urządzenia kablem DAC.
Sprawa wykląda tak. Mam switcha QSW-M2116P-2T2S który ma dwa gniazda 10Gb RJ45 do których podłączam qnapa i komputer. Dodatkowo dwa porty 10GbE SFP+ do których chciałbym podłączyć komputer który stoi drochę dalej. I dlatego potrzebuję wkładkę SFP+/RJ45. Który do którego gniazda podłącze to sprawa mniej istotna.
 
W komputerze który stoi dalej jest gniazdo rjr45 1GB?
 
Przyłączam się do tematu, mam podobne potrzeby.

Nabyłem switch TP-Link'a, który ma 8 portów 2,5 Gbs z POE, 4 wykorzystam na kamery (POE), 1 na wejście z sieci, a poza tym mam 4 komputery z kartami 2,5 Gbs no i jeszcze serwer, też 2,5 GBs.

I zaczyna brakować portów.

Jest opcja zastosowania karty w Qnap'ie, może być nawet 25 Gbs, kosztuje aktualnie podobnie, jak 10 Gbs, której nie ma w handlu...

Jest też druga opcja, może to kogoś zainteresuje : w port SFP+ w switchu wkładamy adapter TP-Link'a, model TL-SM5310-T i mamy "łagodne" przejście pomiędzy portem SFP+, a kablem na skrętkę.

opera_2023-01-10_20-46-21.png

Tak, wiem, to tylko da mi 2,5 Gbs, a nie 10, czy 25.

Z tym się zgadzam, ale nie muszę kupować karty do QNAP'a, kabla i kolejnych dwóch przejściówek. Dziś to sprawdziłem, nie ma szans zamknąć się poniżej 2 k PLN.

Może by było trochę szybciej, ale może wcale nie ?

Bardziej mi zależy na wykorzystaniu wolnego portu SFP+, niż na prędkości. W sieci działają 4 komputery, dwa programy księgowe, 3 drukarki... Nic specjalnego.

Może to komuś pomoże w wyborze sprzętu dla siebie.

Pozdrawiam,

S.
 
Sycamur: przepraszam ale chodziło mi o switch TP-Link'a.
 
Trzeba upewnić się w Fibermarkt czy będzie wkładka działać z połączeniem 10 Gb na 1 Gb. Ważna jest też odległość od switcha do komputera. Wkładki są do 20 metrów (wersja tańsza) i 80 metrów (wersja droższa). Jak już będziesz miał w komputerze SFP+ 10Gb (na karcie PCIe?) i będziesz dokupował drugą wkładkę w Fibermarkt to powiedz, że już jedną masz i chcesz podłączyć na końcu patchorda drugą wkładkę SFP+. Druga wkładka jest inaczej skonfigurowana. Do czasu zakupu karty SFP+ do komputera połączenie będzie działało na 1Gb to można dołożyć najtańszy switch 5 portowy np. TP-Linka i będziesz miał dodatkowe gniazda rj45 wolne.
 
Dzięki za podpowiedź.
 
Przyłączam się do tematu, mam podobne potrzeby.

Nabyłem switch TP-Link'a, który ma 8 portów 2,5 Gbs z POE, 4 wykorzystam na kamery (POE), 1 na wejście z sieci, a poza tym mam 4 komputery z kartami 2,5 Gbs no i jeszcze serwer, też 2,5 GBs.

I zaczyna brakować portów.

Jest opcja zastosowania karty w Qnap'ie, może być nawet 25 Gbs, kosztuje aktualnie podobnie, jak 10 Gbs, której nie ma w handlu...

Jest też druga opcja, może to kogoś zainteresuje : w port SFP+ w switchu wkładamy adapter TP-Link'a, model TL-SM5310-T i mamy "łagodne" przejście pomiędzy portem SFP+, a kablem na skrętkę.

Pokaż załącznik 41843
Tak, wiem, to tylko da mi 2,5 Gbs, a nie 10, czy 25.

Z tym się zgadzam, ale nie muszę kupować karty do QNAP'a, kabla i kolejnych dwóch przejściówek. Dziś to sprawdziłem, nie ma szans zamknąć się poniżej 2 k PLN.

Może by było trochę szybciej, ale może wcale nie ?

Bardziej mi zależy na wykorzystaniu wolnego portu SFP+, niż na prędkości. W sieci działają 4 komputery, dwa programy księgowe, 3 drukarki... Nic specjalnego.

Może to komuś pomoże w wyborze sprzętu dla siebie.

Pozdrawiam,

S.
Sprawdzałeś tą wkładkę TP-Linka czy działa ze switchem Qnapa?
 
Sprawdzałeś tą wkładkę TP-Linka czy działa ze switchem Qnapa?
Witam,

nie sprawdzałem jeszcze, bo na razie doszedł mi switch, o wkładkach pomyślę później.

Ale raczej skłaniam się do wkładki typu SFP+ / RJ-45 .

Jak zanabędę, to dam znać.

S.

ps. w sumie to będę mógł to sprawdzić ze switchem TP-Linka, a także ze switchem Qnap'a, też ma porty SFP+ (4 sztuki, współdzielone zamiennie z RJ-45.
 
Witam,

nie sprawdzałem jeszcze, bo na razie doszedł mi switch, o wkładkach pomyślę później.

Ale raczej skłaniam się do wkładki typu SFP+ / RJ-45 .

Jak zanabędę, to dam znać.

S.

ps. w sumie to będę mógł to sprawdzić ze switchem TP-Linka, a także ze switchem Qnap'a, też ma porty SFP+ (4 sztuki, współdzielone zamiennie z RJ-45.
Wkładka TP-Linka ze switchem TP-Linka będzie działać . Jest to ten sam producent. W Qnapie raczej nie zadziała. Jak przetestujesz to daj znać.
 
Wszystkie urządzenia będziesz podpinał pod tego nowego switcha? Czy kupowanie wkładek ma sens? Za te dwie wkładki do tego switcha można kupić kolejny switch lub częściowo dopłacić do droższego modelu. Chyba, że ci zależy na prędkości z gniazda SFP+10Gb.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. switch do 10 gbe
  2. switch 10gb
  3. 10gb
  4. wkładki