Pomoc Zdalny dostęp do QNAP przy wykorzystaniu DDNS

Cude

Nowy użytkownik
Noobie
21 Styczeń 2017
2
1
3
QNAP
null
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Cześć,

zwracam się do Was z uprzejma prośba o nakierunkowanie/znalezienie przyczyny problemu braku dostępności mojego QNAP w Internecie.

Na QNAP uruchomiłem usługę myqnapcloud, na której wcześniej zarejestrowałem konto i aktywowałem. Po przejściu kreatora MyQnapCloud, mogłem się zalogowac do urządzenia poprzez dostępny panel myqnapcloud.com. Niestety nie działa dostęp bezpośrednio wpisując adres IP w przeglądarke, ani poprzez zarejestrowana nazwę wraz z konkretnym portem (xxxx.myqnapcloud.com:8080). Dostęp weryfikowałem z różnych sieci nie należących do domowej, również na sieci mobilnej na komórkach. Na routerze do którego podłączony jest QNAP działa usługa UPnP, dodatkowo na routerze przekierowałem porty. Niestety bez skutku. W widoku Overwiew MyQnapCloud z poziomu NAS w panelu "Łącznośc przez sieć" pozycja "Łączność przez Internet", pojawia się X i po wejściu w szczegóły jest on aktywny dla wszystkich portów Przesyłam link do zdjęć zawierających widok konfiguracji
Kod:
https://imgur.com/a/CbgUVdH

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, rady.

Operator ISP to INEA, IP publiczne ale zmienne, dlatego konieczne jest uruchomienie DDNS na QNAP.
Na QNAP ustawiony statyczny adres IP, przekierowania portów skierowane są na ten adres IP. Z poziomu QNAP mam wyjście na świat, pinguje adresy domenowe i logiczne.
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0805 Build 20181228
Model serwera: QNAP TS-231P
 
Wstawisz jak wygląda u Ciebie ten ekran?
myqnap.jpg


Jeśli chodzi o config routera:
1. Widzę, że zarówno przy UPnP jak i Virtual Servers, masz puste pole IP addres.
2. Po co wpisy w virt servers skoro jest UPnP?
3. Próbowałeś wyłączyć UPnP i ręcznie zrobić port forward?
4. Czy ten statyczny IP NASa nie konfliktuje z pulą DHCP routera?
5. Próbowałeś użyć np. ddns.net zamiast myqnapcloud?
6. Próbowałeś wejść bezpośrednio po IP publicznym i porcie?
7. W virtual servers brakuje 80, więc jeśli masz wyłączonego httpd, to chyba nie będzie redirecta z 80 na 8080
8. Może firewall na routerze nie zrobił wyjątku na przekierowywane porty?
 
Zacznijmy od tego że ten operator blokuje połączenia przychodzące.
Zadzwoń na BOK (Biuro Obsługi Klienta)

Użyj strony canyouseeme.org za pomocą której możesz sprawdzić czy widać "Cię" z zewnątrz
 
Wstawisz jak wygląda u Ciebie ten ekran?
23112.jpg


Jeśli chodzi o config routera:
1. Widzę, że zarówno przy UPnP jak i Virtual Servers, masz puste pole IP addres.
2. Po co wpisy w virt servers skoro jest UPnP?
3. Próbowałeś wyłączyć UPnP i ręcznie zrobić port forward?
4. Czy ten statyczny IP NASa nie konfliktuje z pulą DHCP routera?
5. Próbowałeś użyć np. ddns.net zamiast myqnapcloud?
6. Próbowałeś wejść bezpośrednio po IP publicznym i porcie?
7. W virtual servers brakuje 80, więc jeśli masz wyłączonego httpd, to chyba nie będzie redirecta z 80 na 8080
8. Może firewall na routerze nie zrobił wyjątku na przekierowywane porty?

1. ocenzurowałem ;)
2. Weryfikowałem działanie z włączonym i wyłączonym firewallem i automatyczna konfiguracją UPnP, która pojawiłą sie po włączeniu usługi myqnapcloud
3. Próbowałem osobno kazdą z opcji którą wymienię: z wyłączonym UPnP, z ustawieniem DMZ dla tego IP, z Port Triggering.
Próbowałem również wczesniej UPnP z DMZ, DMZ Z port Triggering.
4. Absolutnie nie konfliktuje, na routerze dostawcy jest podstawowa pula, moja jest mocno inna :)
5. Nie próbowałem, wszędzie widziałem poradniki z myqnapcloud, którego konfiguracja niby jest najprostsza
6. Tak, z róznych komputerów, nie będących w mojej sieci.
7. Jeżeli nie sa potrzebne wpisy w Virt Servers a wystarczy UPnP to i tak nic nie zmienia, mimo wszystko weryfikowałem równiez z wpisem.
8. Posiadam zwykłego TP-Linka, resetowałem ustawienia

Załączam widok ekranu
Kod:
https://imgur.com/08iOOcX

EDIT: zamówiłem publiczny IP u operatora
Rozwiązaniem był wykup publicznego IP, ustawienie forwardingu portów na urządzeniu dostarczonym przez ISP i później na swoim urządzeniu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zdalny dostęp do urządzenia
  2. konfiguracja firewall
  3. ddns port