Wiedza Zigbee - włącznik światła (bez N)

  • Autor tematu Usunięty użytkownik pigers
  • od:
A to nie jest tak, że każde urządzenie zigbee zasilanie z 230V jest wzmacniaczem?
 
Nie wszystkie zasilane z 230V są wzmacniaczami, np. te bez neutralnego przewodu zazwyczaj nie mają funkcji routera. Ale w większości przypadków jest tak jak napisałeś chociaż są nieliczne wyjątki.
 
  • Lubię to
Reakcje: Lebcio
A to nie jest tak, że każde urządzenie zigbee zasilanie z 230V jest wzmacniaczem?
nie jest.

masz przykład z życia (każde numerowane urządzenie jest podpiete 3 kablami) - ale nie są wzmacniaczami ( a tłumacząc na zigbee router'ami).

1699129604247.png


wg standardu Zigbee - każde urządzenie niepodtrzymywane bateryjnie MOŻE byc routerem.
Połączono posty:

a jak zwykle "implementacja" zależy od Twórcy urządzenia.
 
@SiewcaRyżu
Te włączniki to moes które działają z neutralnym lub bez neutralnego (nie słychać przekaźnika w środku)?
Edit:
Znalazłem w poprzednich postach model. Miałem z nimi problem przy żarówkach filamentowych (żarówki migotały). U ciebie działają dobrze?
 
Te włączniki to moes które działają z neutralnym lub bez neutralnego (nie słychać przekaźnika w środku)?

1699130365983.png


ten (1) pstryka - ale nie działa tez jako wzmacniacz.
Zapytałem sprzedawcy na allegro - działa to zgodnie z założeniem (nie mają być wzmacniaczami).
 
@SiewcaRyżu
Znalazłem w poprzednich postach model. Miałem z nimi problem przy żarówkach filamentowych (żarówki migotały). U ciebie działają dobrze?
 
hihi - ciężko powiedzieć - bo poza kuchnią i WC raczej nie włączam świateł, bo zwyczajnie są mi zbędne :)

wg zdjęc na Internecie mam halogeny wszędzie - ale jak włączę to nic nie mruga.
Połączono posty:

tak z dupy zapytam - a obciążenie (kondensator) masz dodany ?

pamiętam ze jak kiedyś do @Ice wpadłem , to bez kondzioła światło mrugało
 
tak z dupy zapytam - a obciążenie (kondensator) masz dodany ?

pamiętam ze jak kiedyś do @Ice wpadłem , to bez kondzioła światło mrugało
Próbowałem z kondensatorem i nie pomogło, z neutralnym również się nic nie poprawiło. Na lampach ledowych i zwykłych żarówkach ledowych działa dobrze. Tak jak wspominałem one nie są na przekaźnikach tylko jest tam triak. Z przekaźnikowymi włącznikami nie miałem nigdy problemów.
 
puszki brak, bo włącznik jest przymocowany do obudowy drukarki 3d ;)
Połączono posty:

nie jest w klasycznej ścianie
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zigbee
  2. Zigbee2MQTT
  3. vpn przez upc
  4. home assistant
  5. home assistent
  6. tmp