Pomoc Zmiana konta administratora i brak podłączania dysków sieciowych

Grippen

Passing Basics
Beginner
18 Styczeń 2017
18
2
3
42
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
Cześć wszystkim :)
Przywitać się przywitałem już jakiś czas temu i póki co tylko czytam forum. Jestem posiadaczem NASa QNAP TS-212P i wszystko było dobrze do wczoraj :) jako że pokazały się próby logowania do mojego NASa z dziwnych IP wzmocniłem trochę bezpieczeństwo i tak - wyłączyłem SSH i Telnet, utworzyłem nowe konto użytkownika w grupie administratorów i nadałem wszelkie prawa administratora nowemu użytkownikowi, natomiast konto admin wyłączyłem, włączyłem blackliste IP. Do chwili obecnej po odpaleniu kompa automatycznie mapowały się udostępnione foldery NASa jako dyski sieciowe i wszystko było cacy... wczoraj po zmianie domyślnego użytkownika administratora takiej możliwości już nie mam, co prawda przez Qfindera mogę podłączyć udzialy sieciowe, ale z otoczenia sieciowego próba wejścia na NAS kończy się komunikatami jak niżej... już nie wiem co nagmerałem w tych ustawieniach... pomożecie? wydaje mi się że komputer próbuje się logować starym loginem "admin" do NASa przez sambę ale nie wiem gdzie te opcje zmienić...

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3. Build 20170121
Model serwera: QNAP TS-212P


Untitled-1.jpg




Untitled-2.jpg
 
mikhnal - dzięki za podpowiedź
pigers - napisz mi proszę jakie konkretne kuku zrobiłem wyłączając konto admin i zastępując je kontem o takich samych uprawnieniach? zawsze mogę konto admin włączyć w razie potrzeby...
 
No ok - włączyłem - zmieniłem hasło na super-trudne ale dla mnie hasło to tylko hasło... czy da się ustawić aby konto admin dało się wywołać tylko z określonego IP w sieci wewnętrznej lub tylko z sieci wewnętrzenej? poza tym póki co dla mnie NAS to tylko magazyn danych głównie multimedialnych (zdjęcia, filmy) do których mam mieć dostęp przez telefony, tablety, telewizor, boxeebox itp. Poza tym działa jeszcze surveillance i nagrywa dane z 2 kamer i to tak naprawdę tyle - nie używam NASa do jakiś wymyślnych celów - przy wyłączonym koncie admin nie zauważyłem żeby coś nie działało...