Zmiana ta-253D na ts-264

malma777

Entry Technician
Q Associate
30 Wrzesień 2022
51
3
8
40
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam. Czy zmiana ts 253D 16Gb na ts-264 to dobry pomysł. Z nasa korzystam głównie jako centrum multimediów i backup danych, nic bardziej wymagającego jakiś tam torrenty i jdawnloader w docker. Głównie chodzi mi o to że ten nowszy ma slot kart ssd m2 a do starego musiałbym dokupić a cena jest nie mała. Dysk ssd służył by pod system. Czy dużo na tym zyskam? Czy jest wogole sen tego rozwiązania skoro masa wykorzystuje w powiedzmy małym stopniu.
 
TS264 - M2 na którym zainstalujesz system , przyspieszy reakcje systemu - a że bonusem będzie wydajniejszy CPU , to wszystko PLUS.
Wada - ten CPU zjada 5W więcej niż poprzedni , więc potrzebny jest nieznacznie mocniejszy zasilacz.

Moim zdaniem , warto zmienić.
 
TS264 - M2 na którym zainstalujesz system , przyspieszy reakcje systemu - a że bonusem będzie wydajniejszy CPU , to wszystko PLUS.
Wada - ten CPU zjada 5W więcej niż poprzedni , więc potrzebny jest nieznacznie mocniejszy zasilacz.

Moim zdaniem , warto zmienić.
A odczuje brak RAMu bo w 264 jest lutowany i nie można już dołożyć a tu mam 16
 
a zużywasz te 8 GB RAMu ? zobacz sobie wykresy ?
 
200.gif
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
A odczuje brak RAMu bo w 264 jest lutowany i nie można już dołożyć a tu mam 16
Ja mam 464 i już chyba zrezygnowali z kombinowania. Ja też kupiłem jako 8GB czyli bez możliwości zwiększenia. Po otworzeniu obudowy są normalnie 2 sloty na ram. Tylko na pierwszy jest założona 8 i jest naklejony sticker by nie zmieniać. Zrobiłem próbę i dołożyłem 16. Teraz mam 24GB wszystko działa. Z tego co gdzieś czytałem to w pierwszych wersjach była lutowana, potem z tego zrezygnowali.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-264
  2. 264
  3. Ts 264 m2
  4. ts 264