malma777
Local time
22:46
Featured content
0
Punkty reakcji
3

Dołączył
Ostatnio widziany

Ostatnia aktywność Wiadomości Featured content O sobie

    • malma777
      malma777 zareagował Lubię to Lubię to na post Sycamor w dyskusji Pomoc Migawka i nowe dyski.
      Witaj, NAS'y od QNAP od lat chwalą się tym, że dyski są możliwe do wymiany (nieważne, czy wadliwy na taki sam, czy akurat jak u Ciebie, zmiana na inny, większy rozmiar) online, czyli podczas pracy. Na szczęście tu są inne, trochę lepsze...
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Zmiana ta-253D na ts-264.
      w sumie to myślę że 8 GB było by wystarczające. Teraz zastanawiam się czy nie lepiej już od razu wziąć model 464 zawsze to miejsce na dwa dyski w zapasie
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Zmiana ta-253D na ts-264.
      A odczuje brak RAMu bo w 264 jest lutowany i nie można już dołożyć a tu mam 16
    • malma777
      malma777 napisał nowy temat.
      Witam. Czy zmiana ts 253D 16Gb na ts-264 to dobry pomysł. Z nasa korzystam głównie jako centrum multimediów i backup danych, nic bardziej wymagającego jakiś tam torrenty i jdawnloader w docker. Głównie chodzi mi o to że ten nowszy ma slot kart...
    • malma777
      Też jestem chętny na taką kartę do ts-253D mój maila malma777gmail.com
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Pomoc Nieprzydzielone miejsce.
      a nie da się rozszerzyć istniejącego już woluminu a to właśnie nieprzydzielone miejsce?
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Pomoc Nieprzydzielone miejsce.
      wszystko trzymam zdjęcia, muzykę , filmy i różne dane, slot m2 da się dokupić tylko nie wiem czy gra warta świeczki? 1709997682 chodzi mi głownie o przypisanie tej nie przydzielonej cześci dysku żebym mógł z niej korzystac.
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Pomoc Nieprzydzielone miejsce.
      Qnap 253D nigdy nie rozdzielałem systemu i danych zawsze miałem jeden wolumin. A da się jakość teraz to zrobić bez utartych danych? Ile na system powinienem mieć miejsca? jestem kompletnie zielony w temacie Nas 1709997088 Ja mam tylko dwa dyski...
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Pomoc Nieprzydzielone miejsce.
      A mógłbyś mi podpowiedzieć która opcje wybrać
      • Zrzut ekranu 2024-03-9 o 15.11.54.png
    • malma777
      malma777 napisał nowy temat.
      Witam czy jak dysk nie jest na liście kompatybilności z moim urządzeniem to znaczy ze nie ma szans ta wpsolprace? Chodzi i dyski ST20000NM007D Seagate Exos x20 20 TB. Dyski Exos X18 sa kompatybilne a tego nie ma. Może ktoś mial podobna sytucje...
    • malma777
      malma777 napisał nowy temat.
      Witam co znaczy nieprzydzielone miejsce? czy mogę go w jakiś sposób użyć?
      • Zrzut ekranu 2024-03-9 o 11.18.26.png
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Pomoc Migawka i nowe dyski.
      powiedz mi proszę Jeszce tylko czy nas ma być wyłączony podczas wyciągania tego dysku? I co to znaczy miejsce nie przypisane?
      • Zrzut ekranu 2024-03-9 o 09.54.18.png
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Pomoc Migawka i nowe dyski.
      QNAP 253d raid 1
    • malma777
      malma777 napisał nowy temat.
      Witam mam zamiar wymienić dyski w moim Nasie. Obecnie mam 2X4Tb na 2X12Tb i tu pytania do bardziej zaawansowanych użytkowników. Czy migawki są konieczne, czy sam raid 1 nie wystarczy? Jeśli już miały by zostać to czy 10 procent na nie to...
    • malma777
      problem rozwiązany wszystko przez to ze mialem zainstalowany portainer z app center ale już wszystko dziala cały czas walczę jdawnloaderem i nie umie go zainstalować wcześniej w innym temacie mi pomagałeś ale mimo wszystkiego nie umiem cos jest...
    • malma777
      malma777 napisał nowy temat.
      Proszę o wskazówkę gdyż jestem zielony w tym temacie. Instaluje portainer z instrukcji od kolegi z forum i wszystko idzie dobrze do momentu gdzie powinienem wejść przez przeglądarkę i skonfigurować konto. Tylko ze ja za cholerę nie mogę dostać...
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Pomoc JDOWNLOADER.
      możliwe czyli co mam teraz zrobic
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Pomoc Jdawnloader.
      udało mi się zainstalować tylko ze mam problem bo nie wiem. gdzie są pobrane pliki docker run -d --init --restart=always -v share/Dane/Download:/opt/JDownloader/Downloads -v /share/Public/JDownloader_config:/opt/JDownloader/app/cfg --name...
    • malma777
      malma777 napisał nowy temat.
      Witam zainstalowałem jdanloader w docker i wszystko niby chodzi. zalogowałem się poprzez stronę tylko mam mały problem: nie mogę znaleść pobranych plików. Zainstalowałem wpisując taka komendę : docker run -d --init --restart=always -v...
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Pomoc Jdawnloader.
      Nie podesłał bu ktoś gotowca? chodzi o dokładny tekst który mam wkleić żeby zainstalować jdawnloader w dokerze .
    • malma777
      malma777 odpowiedział w temacie Pomoc Jdawnloader.
      Wszystkie te tematy czytałem i żaden nie jest na tyle zrozumiały zebryn mógł sam go zrobić. Prosił bym jeśli to nie problem żeby ktoś pomógł mi a mianowicie napisał co mam wkleić przez terminal Mac po polaczeniu ssh do napa żeby się pobrał...
    • malma777
      malma777 napisał nowy temat.
      Witam. Pomoże ktoś z zainstalowaniem jdawloadera w docker. Jestem laikiem i nie umiem znaleść jak to się robi.
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…