Pomoc Znajdowanie, zarządzanie i usuwanie duplikatów plików. Zwiększanie wolnego miejsca

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

NIEBO!

Passing Basics
Beginner
2 Styczeń 2016
21
7
3
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witajcie

Czy ktoś się orientuje czy do jednej z najbliższych wersji QTS zostanie dodane narzędzie do wyszukiwania duplikatów plików w ramach jednego NAS?

Chodzi o to, że jak się wszystkie pliki gromadziło przez wiele lat (kilkanaście) i migrowało między różnymi dyskami i sprzętem, często robiło "ręczne kopie" na różnych sprzętach bez "przemyślenia tematu", a potem jeszcze zgrało wszystko jak leci z kilku laptopów na jednego NAS, a potem jeszcze nastąpiła częściowa awaria tego NAS i znów zgrało na nowego NAS to co zostało z tego uszkodzonego i jeszcze raz wszystko z laptopów, dysków zewnętrznych/ pendriwów to powstały nadmiarowe pliki, które teraz baaaardzo trudno ogarnąć. A myśę że zajmują conajmniej 60% przestrzeni dyskowej mojego NAS​

Oczywiście rozwiązaniem jest np AllDub dla Windows i podlinkowanie do niego ścieżek sieciowych QNAPa, ale ten proces nie jest optymalny, bo po pierwsze robi to zewnętrzny host transferując wszystko, przy rozmiarach rzędu 5TB trwa to wieki i AllDub nie bardzo sobie radzi z tak dużymi przestrzeniami, a przecież mógłby robić to QNAP "wewnątrz"... już nie będę wypominał że S ma takie narzędzie na swoim pokładzie.

Może istnieje jakaś paczka do pobrania która takie coś oferuje? Szukałem ale nie znalazłem...

Mile widziane linki itp.

Oczywiście chodzi o narzędzie które to zrobi w sposób wygody, a nie jakaś linia poleceń tudzież log gdzie ręcznie trzeba będzie trafiać do wszystkich ścieżek. Jeśli ktoś widział kiedyś AllDub w działaniu i jego możliwości filtrowania i kryteriów wyszukiwania będzie wiedział o czym mówię i na czym +/- mi zależy

agallery.dpcdn.pl_imgd_Tools_2620_g____x____s_x20110413224450_02.png


Dzięki za jakiś trop
Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku! :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0237 Build 20171223
Model serwera: QNAP TS-451+
 
Zgodnie z sugestią napisałem do helpdesk.qnap.com. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Za PS dziękuję :)
A inaczej... bo jeszcze nigdy nie stawiałem maszyny wirtualnej na QNAP i nie wiem czy to w ogóle zadziała.
Jakbym odpalił na QNAPie jakiegoś Windowsa np Win7 to można ustawić dostęp do całej struktury plików i folderów co są na QNAP na Vol1? Czy tylko do plików z VM?
Zmierzam do tego żeby AllDub odpalać bezpośrednio na QNAP spod Win :) Dobrze kombinuję, czy to walenie głową w mur?
 
No dobra ... postawienie Win10 na 90 dni poszło jak po maśle, instalacja AllDub też ... ale ani nie mam dostępu do \\qnap\ ani do DataVol1 tylko do C: z tej zamkniętej virtualnej puszki :) W ustawieniach maszyny nie znalazłem nadania jej jakiś szerszych uprawnień, a czytając Twoje (nie obraź się :) ) "Jest to do zrobienia" mam przed oczami tony kodu, które zrozumiem za dwa pokolenia :) Mylę się, czy jednak jest to do zrobienia, dla zjadacza bułek? :)
 
Posprzątać chce wszystkie foldery na DataVol1 to mam wszystkie wrzucić w jeden folder czy wszystkie mapować? Co lepsze? Hmmm nie wiem czy 5TB szybko przerzucę w nowy folder nadrzędny?

Ale gdzie miałbym się zalogować? Siedzę sobie na wirtualce wchodzę w Otoczenie sieciowe i widzę tam mój Router, jakiś pusty host o dziwnej nazwie, i swój komputer. QNAPa nie widać, a po wpisaniu ścieżki z łapki w moim przypadku \\qnap\ nie pyta o logowanie tylko że nie może znaleźć ... ale mniejsza o to. Spróbuję najpierw zamontować foldery. Dziękuję Ci za pomoc! :D

Może już dzisiaj (jak wieczorem znajdę czas) się dowiem czy cierpię na ppzg :) Na pewno mnie dzisiaj boli, ale to przez zapalenie zatok...

BTW. QNAP Technical Support: zgłoszenie zostało zaakceptowane przez deweloperów i wpisane na listę do realizacji.
Może niedługo wszyscy będziemy mieli taki kombajn do duplikatów wbudowany w QTS czy np w Qsirch :)
 
Sieć wygląda tak:
\\NIEBO - mój laptop WIN10 - mam do niego dostęp z Eksploratora :)
\\QNAP - mój TS-451+ mam do niego dostęp z hosta NIEBO :) adres statyczny 192.168.0.100 udostępnia kilkanaście folderów i jest do nich dostęp z HOSTA NIEBO - jak widać na screenach niektóre są też zmapowane jako dyski sieciowe i nie ma z tym żadnych problemów od "lat"

Na Qnapie odpalony QTS, a w nim VM z Windows10

Na VM w folderze "SIEĆ" widzę :
\\NIEBO i mam dostęp zupełnie jak z laptopa - więc "coś działa" i można się dostać z VM "na jakiś host w sieci"
\\VBOXSVR - można na niego wleźć jednak nic nie udostępnia
nie widzę na VM urządzenia \\QNAP chociaż nic nie zmieniam i jestem na tym samym hoście "fizycznie". Nie działa ani po nazwie ani po adresie IP. Wpadłem na to że coś się blokuje bo QNAP ma 192.168.0.100 a ja próbuje się dostać na ten sam adres ... dałeś trop że coś nie tak z ustawieniami sieciowymi tej VM ... trochę grzebałem - spróbowałem odpalić jak widać drugi wirtualny przełącznik ... i znów na adres 192.168.0.30 z NIEBO mogę wejść i widzę dokładnie to samo co na adresie 100 i to samo co pod adresem \\qnap\ a z VM nic nowego :)

Spróbowałem nawet \\127... localhost na VM :) licząc na cud - jednak ten się nie zdarzył ... najciekawsze że pojawiła się zawartość katalogu User ale to nie jest to samo co \\VBOXSVR

Nie wiem też czy miałeś na myśli ustawienia sieci w VM:
-bezpośdrenio w VM_win10
-ustawienia sieci VM w VirtualizationStation 3

Tak czy siak na VM widzę hosta \\NIEBO czyli coś poza nią samą i poza QNAP... może ją widzę dlatego że to na \\NIEBO łączę się z VM czyli adresem https://192.168.0.100/qvs/#/console/vms/1
Więc z przykrością stwierdzam ze miałeś rację i cierpię na ppzg :)

Starałem się opisać dokładnie, ale prosiłeś o screeny więc zrobiłem. Nie przycinałem ich żeby było łatwiej się zorientować "gdzie jestem" i skąd jest screen

Screen Shot 01-06-18 at 03.38 PM 001.PNG Screen Shot 01-06-18 at 03.38 PM.PNG Screen Shot 01-06-18 at 03.39 PM.PNG Screen Shot 01-06-18 at 03.40 PM.PNG Screen Shot 01-06-18 at 04.12 PM.PNG Screen Shot 01-06-18 at 04.26 PM.PNG Screen Shot 01-06-18 at 04.27 PM.PNG Screen Shot 01-06-18 at 04.29 PM 001.PNG Screen Shot 01-06-18 at 04.29 PM.PNG Screen Shot 01-06-18 at 08.35 PM.PNG Screen Shot 01-06-18 at 08.53 PM.PNG Screen Shot 01-06-18 at 08.59 PM.PNG
 
uporządkujmy fakty:
Twoja sieć domowa (np Twój laptop) dostaje adres 192.168.0.xxx
Wirtualny Win 10 dostaje adres ? jaki ?

coś czuje że to bzdura do naprawienia - możliwe że zrobimy sobie sesje TeamViewer'em...

zapodaj screena z :

upload_2018-1-6_21-29-55.png
 
DHCP przydzielił obecnie:
laptop: 192.168.0.17
vm_win10_on_Qnap: 192.168.0.29

sam QNAP ma statycznie 192.168.0.100 i 101

są w tej samej sieci :)
1Screen Shot 01-06-18 at 09.46 PM.PNG Screen Shot 01-06-18 at 09.45 PM 001.PNG Screen Shot 01-06-18 at 09.45 PM.PNG
PATRZ TO :) Oba z VM (tej co ma adres 192.168.0.29)

spingowany mój laptop i QNAP i po chwili ten sam adres co ping wpisany w pasek adresu

1Screen Shot 01-06-18 at 09.59 PM.PNG Screen Shot 01-06-18 at 10.00 PM.PNG

mi pomysły się kończą :) Chyba że spróbuję inną VM z win np win7 :)
 
Na razie walczę jeszcze z tą VM - udało się zalogować - już wiem gdzie było zapisane :)
Na przyszłość wiesz gdzie znaleźć - to miało być tymczasowe więc miałem przez chwile w notatniku i nawet nie zadałem sobie trudu żeby to zmieniać i wyszedłem na totalnego lamera :)
Screen Shot 01-06-18 at 11.02 PM.PNG

Dziękuję za pomoc
Okazuje się że wystarczyło zmapować dysk jako literę spod Mój komputer / Mapuj dysk ... ale oczywiście wszystko wpisać z łapki ...
bo np
cmd->ping qnap działało ale już
ekspolorer \\qnap ni hu hu

dobrze że miałem trop że laptop jest widoczny w sieci, bo inaczej mogło to iść w zupełnie inną stronę :)

Dziękuje jeszcze raz bo raczej bym do tego nie doszedł...
Proszę zmienić na Rozwiązany :) Idę sprzątać... duplikaty :)
 
  • Lubię to
Reakcje: ratel
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. duplikaty
  2. usuwanie duplikatów