Zużycie prądu

londar

Nowy użytkownik
Noobie
5 Październik 2008
4
0
1
Jestem nowy na forum więc na początku chciałbym wszystkich powitać :)

Przymierzam się do kupna qnapa ts109, ale mam pytanie do osób już go używających o ile wzrosły wasze rachunki za prąd przy założeniu że urządzenie chodzi 24 godziny przez 7 dni w tygodniu ??

Pozdrawiam
 
Raczej spadek... TS209 - ktoś mierzył i pobiera 22W w trakcie pracy, 8W w standby.
Żaden komputer zostawiony na noc tego nie pobije.
Ale skoro 209 zużywa tyle prądu co podałem to możesz założyć że 109 pewnie koło 18W max.
Przelicz :)
 
Ostatnio robilem testy z miernikiem
i tak

router WRT54G + access point + tsunami ( odbiornik internetu WIFI) razem 22 W.
router WRT54G + access point + tsunami ( odbiornik internetu WIFI) + ts 109 II właczony Bittorent 34 W

za około tydzień powiem wam ile mi wyjdzie zużycie w kW przy czym Qnap chodzi około 33 % reszta to to oczekiwanie
 
To masz pod te urządzenia podpięty licznik energii elektrycznej ??
 
to sie nazywa Amperomierz - na allegro jest nawet za 14zł

wyliczysz ile amper i prostym wzorem mozesz obliczyc ile to W
jezeli jednak sie okazuje ze nie chce sie Tobie szukac wzoru na internecie, mozesz skorzystac z innej aukcji za 54zl i zakupci Watomierz
http://www.allegro.pl/item450203641_lic ... ergii.html

mam i ja :D
 
Panowie, odnośnie pomiaru energii możemy porozmawiać. Licznik w domu mierzy energie elektryczna czynną wyrażona wzorem P = U * I * cosinus (FI). Oprócz tego występuje jeszcze energia bierna i pozorna. W waszym przypadku pomiar będzie mocą pozorną P = U * I. Jeżeli założymy że zasilacz w urządzeniu ma współczynnik cosinus (FI) równy 1 to wynik jest jak najbardziej poprawny. Ale niestety tan nie jest.
 
Co do tego mojego miernika, to jest to małe użadzenie zakupione na allegro wyglada jak przejśćiówka z jednej strony ma wtyk 230 v z drugiej gniazdo.

wklądasz to do gniazdka w ścianie a do miernika podłączasz urządzenie,

w jednym okienku masz czas pomiaru
w drugim ilość watów pobieranych przez urządzenia podłączone do miernika
w trzecim sumę kilowatów od momentu podpiecia

lądnie zgrabnie i z fasonem,

pozostaje tylko pomnożyć ilość zuzytych kilowatów razy cenę za jedenkilowat już masz zuzycie na daną jednostkę czasową
 
Pozostaje jeszcze tylko dokładność tego urządzenia. Z reguły jest tak że dla małych mocy odbiorników jest duży błąd pomiarowy. Ale czy to takie ważne. Nawet pomiar amperomierzem wystarczy. Chodzi tylko o stwierdzenie faktu ile urządzenie pobiera energii z jakąś akceptowalną przez nas dokładnością.