Recent Content by _HARNAS_

  1. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    Dzięki, musze się temu dokładnie przyjrzeć :)
  2. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    zainspirowałeś mnie, choć znów nie jest to zbyt tanie rozwiązanie, 100GB 100 zł :(
  3. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    trochę mało :( mam 9 TB zdjęć :) sporo płyt by wyszło :) wiem to trochę za dużo, a ja nie lubię kasować zdjęć :)
  4. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    super:), jaką pojemność mają te płyty ?
  5. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    No tak, jestem fotografem, i swoje zdjęcia udostępniam klientom dlatego też postawiłem serwer :)
  6. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    bronie się rękami i nogami, malware, firewall, mcafe, blokada portów itd :)
  7. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    wiem, mam kopie :) migawki tylko ratują bieżące błędy :)
  8. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    to przykre :(, ja wcześniej miałem raid 6 teraz jadę na raid 5, na 4 dyskach po 8GB, kupiłem teraz jedną 16, i mam kopie na komputerze, staram się to jakoś ogarnąć, choć mam wrażenie że przerasta mnie ta sytuacja, wywaliłem kupę kasy zamiast kupić dwa zewnętrzne dyski i tam trzymać wszystko bez...
  9. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    mniej więcej tak zrobiłem poprosiłem o wsparcie suport który mi postawił to na nowo, migawki są dla mnie bardzo przydatne, gromadzę na serwerze sporą kolekcje zdjęć do których muszę mieć dostęp a skasowanie przypadkowe dzięki migawkom ratuje mi tyłek :) ,
  10. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    Dzięki z podpowiedz, tak tez zrobiłem postawiłem całość na nowo, chodzi zdecydowanie szybciej niż wcześniej, niestety niektóre stare mankamenty także si e powielają choć nie są już tak upierdliwe. z nowych rzeczy ti dziwnie zachowuje się firewall, wcześniej pokazywał adresy atakujące, można je...
  11. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    właśnie włączyłem, ale i tak nie działa :(
  12. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    dzięki :) zaczynam ogarniać :_) 1641720633 zainstalowałem iftop, brak podppisu cyfrowego, ale wyłaczyłem, staram sie właczyć apkę ale coś nie chce wystatować :( jakieś sugestie ? z entware podobnie po zainstalowaniu, wyskakuje okno z poleceniem otwórz i koniec :(
  13. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    sorrry, juz sie rejestruje i czytam :)
  14. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    przepraszam, głupie putanie , ale co to znaczy instalacja z "repo" QNAPclub.eu, jak to zrobić ????
  15. _HARNAS_

    Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

    pewnie coś zamieszałem :( po dodaniu qnapclub wyskoczyła mi do zainstalowania apka "ifttt" a tam już msze podawać dane dostępu do qnapcloud bo pewnie przez nią mogę uruchmoć do podglądu aktywnosci seciowe iftop