Recent Content by _Toem

  1. _Toem

    Przy piwie Qnap z kluczem YoubiKey

    Takie pytanie, Czy udało się pogodzić klucz YubiKey z Qnapem ? Skoro YubiKey powstał w celu służącym do uwierzytelniania, a Qnap daje uwierzytelnienie 2 składnikowe, to da radę ich razem pogodzić ? Jedynie co widać to propozycja - skorzystaj z apki do generowania kodu. Ma ktoś jakieś...
  2. _Toem

    Pomoc Dopadła mnie zaraza :) tzn TS-a

    Też tak sądzę ,Q musi coś robić bo w chwili obecnej odpowiada na ping ale filezila Błąd: FATAL ERROR: Connection refused Błąd: Nie można połączyć się z serwerem Status: Oczekiwanie na ponowienie... a próba ssh tym razem ssh: connect to host : Connection refused otwarcie przez web kończy...
  3. _Toem

    Pomoc Dopadła mnie zaraza :) tzn TS-a

    Witajcie, Jak w temacie, jednego z Qnapów podpadła zaraza o nazwie "quick.cgi" - polegająca na tyn że poprzez przeglądarkę nie można otworzyć panelu do Qnapa, dostaje się jedynie info pobierz quick.cgi. Q nie jest wystawiony na świat a jedynie w lokalnej sieci. Wujek gogiel odnalazł link...
  4. _Toem

    Jak zawsze dylemat co wybrać - Dual M.2

    Witam, każda uwaga jest dobra. dzieki @jerry1333 za uwagi techniczne. Aby utrzymać TVS663 przy życiu zastanawiam się czy do niego nie dołożyć właśnie karty z M2, Obecnie dyski HDD zaczynają przypominać że trzeba będzie niedługo w nie zainwestować
  5. _Toem

    Jak zawsze dylemat co wybrać - Dual M.2

    Witam, robię przymiarkę do karty Dual M.2 , patrząc na kompatybilność widać QNAP QM2-2P-384 Dual M.2 22110/2280 PCIe SSD expansion card, PCIe Gen3 x8, low-profile bracket pre-loaded, QNAP QM2-2P-344 Dual M.2 22110/2280 PCIe SSD expansion card, PCIe Gen3 x4, low-profile bracket...
  6. _Toem

    Pomoc Boxafe - czy to działa ?

    Korzystam z Boxafe dla kont z organizacji natomiast QmaiAgent wykorzystuje dla"innych" kont prywatnych. Mam małe Q celowo przeznaczone na robienie kopi w trybie automat, w domenie Gmailowej - poczta, kontakty dysk google itd. co wybierzesz. Wszelkie przypadłości z jakimi się spotkałem w Boxafe...
  7. _Toem

    Pomoc Boxafe - czy to działa ?

    Już trochę czasu minęło jak zacząłem z tego korzystać - od chwili gdy GmaiBackup przestał być utrzymywany przesiadka na Boxafe - Jako ciekawostka GmaiBackup - jeszcze działa i nawet się sprawuje dobrze. Masz dostęp bo domeny Gmailowej lub Microsoftowej 365 to masz narzędzie do automatycznej...
  8. _Toem

    Pomoc EMBY konfiguracja biblioteki

    Tak poza tematem przewodnim, jaki to miało cel umieszczenie powyższego posta w takiej postaci? Czego się spodziewasz, lub na co liczysz ?
  9. _Toem

    Pomoc HBS3 i Boxafe

    Dzięki za informację, Zadnia powiązane w HBS wykorzystuje ale mimo że pomysł jest ciekawy ma kilka przeszkód Boxafe ma ustawienia schedulera które nie są widoczne w zadaniach HBS -[hbs nie widzi tych zadań] więc nie można powiązać Czy masz na myśli najpierw robienie synca zasobu Boxafe...
  10. _Toem

    Pomoc HBS3 i Boxafe

    Czy jest możliwość synchronizacji z Boxafe przez HBS3 lub przez inna aplikacje ? Interesuje mnie automat robiący kopię zasobu /share/CACHEDEV4_DATA/.qpkg/boxafe/storage/ np na zasób USB Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1439 Model serwera: QNAP TVS-663
  11. _Toem

    Download [Stable] QTS 4.4.2.1270 build 20200410 | ARM & x86

    Wielkie dzięki za wskazówki- tak znam tą metodę- może nie wyjaśniłem dokładnie jaki był cel więc może teraz. Dostałem od support Qnap - info że w poprzedniej - /co ciekawe nie zgłaszałem nic do wersji/ czyli 1262 jest problem ze wskazaniem żeby robić aktualizację ręcznie- Wiem śledząc forum ze z...
  12. _Toem

    Download [Stable] QTS 4.4.2.1270 build 20200410 | ARM & x86

    i dodatkowo przyszło pocztą ".. We are writing to inform you of an issue potentially affecting QTS 4.4.2.1262, which currently runs on your QNAP NAS. You may not be able to complete the update or restart the NAS if you choose to update QTS from 4.4.2.1262 via Live Update. We have fixed this...
  13. _Toem

    Projekt Pi-hole – blokowanie reklam, ale bez Pi-hole, za to w samym Mikrotiku

    Słuszność jest Malinka się spełnia tam gdzie może a w innych przypadkach ? - wykorzystanie wyuczonej listy , wpis do MT ograniczy pazerność reklam i nie tylko
  14. _Toem

    Projekt Pi-hole – blokowanie reklam, ale bez Pi-hole, za to w samym Mikrotiku

    W zasadzie masz rację ale ..."lecą ci zapisy na flashu w MT" Czym się różni zapisz z /tool fetch url="https://raw.githubusercontent.com.../addHoleCertDomains.rsc" mode=http; od zapisu z lokalnego ftp-a? skoro scheduler interval=1d i tak co dziennie zapisuje !? zobacz przedstawiony skrypt do...
  15. _Toem

    Projekt Pi-hole – blokowanie reklam, ale bez Pi-hole, za to w samym Mikrotiku

    Z forum widać że testuje się różne listy w różnych konfiguracjach - a wiadomo że nie każdy MT jet najnowszy czy najsilniejszy - starsze rozwiązania mają słabsze możliwości czy chociażby zasoby pamięci. teoretycznie gdyby listy nawet te największe były by wgrane na medium np karta a nie do...