accid
Local time
9:31 PM
Reaction score
11

Latest activity Postings About

• accid
      Chmura Comarchu IBARD to nic innego jak ograniczony Onedrive do archiwizacji tylko Optimy lub innego software Comarchu bardziej się opłaca kupić po prostu takiego onedriva niż ten wynalazek kosztuje podobnie jak nie więcej. Jeśli ma być dobrze i...
    • accid
      QNAP dla Optimy to nie jest dobre rozwiązanie. Jeśli optima tylko do księgowości dla tylko 4 użytkowników to tak naprawdę wystarczy komp na windows 10 który będzie robił za serwer SQL daj tylko co najmniej 16GB RAM i będzie chodzić bez problemu...
    • accid
      accid replied to the thread Knowledge PiHole - QNAP.
      znajdź moją odpowiedź na poprzedniej stronie tam jest opisany ten błąd i kiedy występuje tu w dużym skrócie poniżej, jeśli masz tą opcję włączoną i Ci na niej zależy to nie zakładaj katalogów tak jak w poradniku pomiń ten punkt i będzie działać.
    • accid
      accid replied to the thread Help UPS QNAP TS-473A.
      No właśnie problem w tym że przy takim ustawieniu QNAP się nie wyłączy tylko przejdzie w stan ochrony po odinstalowaniu usług i woluminów. Będzie dalej działał i rozładuje całkowicie UPS czego nie chcemy. Przy powrocie zasilania QNAP się włączy i...
    • accid
      accid reacted to pigers's post in the thread Jakie dyski do QNAP TS-453D with Like Like.
      źle 64 TB per dysk
    • accid
      ok to by była super informacja. To wyłączy się prawidłowo znaczy wyłączy się po ustawionych minutach czy wyłączy się jak UPS padnie? w TS-673A bateria wystarcza na tyle wg wskazań systemu, konfiguracja dysków identyczna jak TS-473A czyli taka...
      • 1649338128039.png
    • accid
      tak ale wtedy UPS po prostu rozładuje się i odetnie zasilanie dla NAS a nie o to chodzi przecież. Rozładowywanie UPS do 0 to też nie jest rozwiązanie bo pada dosyć szybko bateria i trzeba ją wymieniać.
    • accid
      wiem dlatego szukałem UPS'a który jest w stanie wyłączyć NASa (wcześniej miałem podpiętego Orvaldi ale niestety nie jest obsługiwany) co nie zmienia faktu że im dłużej podtrzymuje tym lepiej bo wyłączenia często są krótkotrwałe lub trwają do...
    • accid
      Działać działa i jest wykrywany tak wygląda świeżo po podłączeniu kupiłem na morele tam było najtaniej sprawdzę jak działa w przypadku zaniku napięcia i dam znać czy wszystko działa. Ten jest podłączony do TS-473A. Drugi identyczny (bo kupiłem...
      • 1649252406037.png
      • 1649252646743.png
    • accid
      accid reacted to Damian's post in the thread How-To (Linux) Instalacja Entware-Std with Like Like.
      Pewnie o to chodzi. Eh co za barany. A tak zachwalają żeby tworzyć dodatkowego użytkownika.
    • accid
      po przelogowaniu na admina wszystko działa :) faktycznie kupa. Nie da się jakoś obejść tego braku uprawnień dla dodatkowego użytkownika teoretycznie z uprawnieniami admina? W sumie po [~] mogłem się zorientować że działasz na adminie.
    • accid
      tak przelogowałem się nawet zrestartowałem serwer :P z pełną ścieżka działa jednak wywala błąd /opt/bin/opkg update Downloading http://bin.entware.net/x64-k3.2/Packages.gz *** Failed to download the package list from...
    • accid
      komenda which nie wskazuje ścieżki niestety zwraca puste pole [~]$ which opkg [~]$ echo $PATH /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/container-station/bin:/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/bin/X11:/usr/local/sbin:/usr/local/bin [~]$
    • accid
      jeśli wykonuję punkt 4 i mam info: bash: opkg: command not found entware jest zainstalowany
      • 1649100364077.png
    • accid
      no tak - AMD .. Ryżeny są x86_64
    • accid
      mam pytanie Entware-Std i TS-x73A czy działa na tej serii? Jeśli tak to którą wersję wybrać do ściągnięcia?
      • 1649088387401.png
    • accid
      Widzę że będę musiał sprawdzić osobiście dlatego zamówiłem CyberPower Value Pro VP1000ELCD-FR, większa bateria poza tym ma wejście usb z tyłu nie z przodu zobaczymy czy będzie działać.
    • accid
      ok to wystarczająco :) myślałem że coś koło 10-15 min
    • accid
      accid reacted to maks87's post in the thread Help UPS QNAP TS-473A with Like Like.
      Ja mam 473A oraz UT850EG-FR i dziala bez problemu.
    • accid
      accid replied to the thread Solved Docker Ferro Backup.
      super dzięki to by rozwiązywało sprawę :)(y)
    • accid
      accid reacted to pigers's post in the thread Solved Docker Ferro Backup with Like Like.
      PS: doinstaluj sobie w CS - watchtower Rozwiązany - Moje dockery w ostatniej linii wstaw nazwę dockera z ferro i bedzie sie samo updatować ;P
    • accid
      Czyli coś na stronie QNAPA się nie postarali, super dzięki za odpowiedz. Pytanie dodatkowe jak długo Ci trzyma podtrzymanie na tym UPS wystarcza dl tego NAS'a, planowałem coś z pojemniejszą baterią ale może ten jest wystarczający?
    • accid
      accid reacted to pigers's post in the thread Solved Docker Ferro Backup with Like Like.
      ale w czym problem z updatem kontenera ? przecież masz wyciągnięta konfiguracje programu w jakimś wolumenie ? 1648933594 a to co ? 1648933602 Backup komputerów z systemem Linux
    • accid
      1648934463 hmm to co wkleiłeś przeoczyłem. Problem wystąpił przy aktualizacji przez punk A. Co ciekawe dzwoniłem do pomocy technicznej Ferro backup i uzyskałem informacje ze aktualizację należy przeprowadzić tak jak w punkcie A jeśli to nie...
    • accid
      nikt nie korzysta z ferro backup? Polski backup jeden z najlepszych jakie widziałem :)
  • Loading…
  • Loading…