Recent Content by accid

  1. accid

    Pomoc TS-673A samoistne restarty

    czy dam radę wtedy odczytać to co mam na raid 1 na dyskach HDD? Dyskie te to 2 szt WD RED PLUS. System mam instalowany na 2 dyskach SSD spiętych w raid 0 Samsung 970 Evo plus (pokusiło mnie by zaoszczędzić miejsca bo to są 512). Prawdopodobnie z nimi jest problem. Sytuacja zaczęła się od tego...
  2. accid

    Pomoc UPS QNAP TS-473A

    Za tym sobie radzi każdy UPS z tej serii.
  3. accid

    Pomoc TS-673A samoistne restarty

    Witam czy coś wiadomo co było powodem tych restartów? W tej chwili mam podobny problem TS-673A cały czas się restartuje w zasadzie to sie zapętlił nie odpala się tylko idzie restart za restartem.
  4. accid

    Pomoc UPS QNAP TS-473A

    Ostatnio kupowałem CyberPower UPS Value Pro (1600VA/960W, 5xFR, AVR, LCD) do QNAP'a TS-873AeU-4G to wersja RACK na takich samych podzespołach jak TS-673A. No i po podłączeniu go z tym UPS'em działa na baterii jakieś 5h:40min. Spokojnie wystarczył by mniejszy UPS z tej serii. W tej chili w...
  5. accid

    Pomoc Wirtualizacja/docker pod Comarch Optima

    Chmura Comarchu IBARD to nic innego jak ograniczony Onedrive do archiwizacji tylko Optimy lub innego software Comarchu bardziej się opłaca kupić po prostu takiego onedriva niż ten wynalazek kosztuje podobnie jak nie więcej. Jeśli ma być dobrze i bez problemów to najlepiej wydzielić kompa...
  6. accid

    Pomoc Wirtualizacja/docker pod Comarch Optima

    QNAP dla Optimy to nie jest dobre rozwiązanie. Jeśli optima tylko do księgowości dla tylko 4 użytkowników to tak naprawdę wystarczy komp na windows 10 który będzie robił za serwer SQL daj tylko co najmniej 16GB RAM i będzie chodzić bez problemu i bez awaryjnie oczywiście z backupem co najmniej...
  7. accid

    Wiedza PiHole - QNAP

    znajdź moją odpowiedź na poprzedniej stronie tam jest opisany ten błąd i kiedy występuje tu w dużym skrócie poniżej, jeśli masz tą opcję włączoną i Ci na niej zależy to nie zakładaj katalogów tak jak w poradniku pomiń ten punkt i będzie działać.
  8. accid

    Pomoc UPS QNAP TS-473A

    No właśnie problem w tym że przy takim ustawieniu QNAP się nie wyłączy tylko przejdzie w stan ochrony po odinstalowaniu usług i woluminów. Będzie dalej działał i rozładuje całkowicie UPS czego nie chcemy. Przy powrocie zasilania QNAP się włączy i odpali normalnie nie będzie musiał synchronizować...
  9. accid

    Pomoc UPS QNAP TS-473A

    ok to by była super informacja. To wyłączy się prawidłowo znaczy wyłączy się po ustawionych minutach czy wyłączy się jak UPS padnie? w TS-673A bateria wystarcza na tyle wg wskazań systemu, konfiguracja dysków identyczna jak TS-473A czyli taka sama ilość i takie same dyski. Ktoś już gdzieś pisał...
  10. accid

    Pomoc UPS QNAP TS-473A

    tak ale wtedy UPS po prostu rozładuje się i odetnie zasilanie dla NAS a nie o to chodzi przecież. Rozładowywanie UPS do 0 to też nie jest rozwiązanie bo pada dosyć szybko bateria i trzeba ją wymieniać.
  11. accid

    Pomoc UPS QNAP TS-473A

    wiem dlatego szukałem UPS'a który jest w stanie wyłączyć NASa (wcześniej miałem podpiętego Orvaldi ale niestety nie jest obsługiwany) co nie zmienia faktu że im dłużej podtrzymuje tym lepiej bo wyłączenia często są krótkotrwałe lub trwają do godziny. NAS po wyłączeniu nie wstaje trzeba go...
  12. accid

    Pomoc UPS QNAP TS-473A

    Działać działa i jest wykrywany tak wygląda świeżo po podłączeniu kupiłem na morele tam było najtaniej sprawdzę jak działa w przypadku zaniku napięcia i dam znać czy wszystko działa. Ten jest podłączony do TS-473A. Drugi identyczny (bo kupiłem 2) podłączę do TS--673A i zobaczymy jaka będzie...
  13. accid

    Instruktaż/Tutorial (Linux) Instalacja Entware-Std

    po przelogowaniu na admina wszystko działa :) faktycznie kupa. Nie da się jakoś obejść tego braku uprawnień dla dodatkowego użytkownika teoretycznie z uprawnieniami admina? W sumie po [~] mogłem się zorientować że działasz na adminie.
  14. accid

    Instruktaż/Tutorial (Linux) Instalacja Entware-Std

    tak przelogowałem się nawet zrestartowałem serwer :P z pełną ścieżka działa jednak wywala błąd /opt/bin/opkg update Downloading http://bin.entware.net/x64-k3.2/Packages.gz *** Failed to download the package list from http://bin.entware.net/x64-k3.2/Packages.gz Collected errors: * file_move...
  15. accid

    Instruktaż/Tutorial (Linux) Instalacja Entware-Std

    komenda which nie wskazuje ścieżki niestety zwraca puste pole [~]$ which opkg [~]$ echo $PATH /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/container-station/bin:/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/bin/X11:/usr/local/sbin:/usr/local/bin [~]$