Recent Content by Adas

  1. A

    Pomoc SAMBA - dostęp bez uwierzytelniania

    Cześć, Nie wiem czy rozwiązałeś już swój problem, ale zerknij tutaj: Wiedza - SAMBA - Dostęp dla gościa do określonych folderów adas
  2. A

    Wiedza SAMBA - Dostęp dla gościa do określonych folderów

    Cześć, To bardziej informacja niż pytanie, bo takiej nie znalazłem googlając ;) Podczas próby dostępu do zasobów SAMBA (u mnie katalog Public ma ustawione uprawnienia pełnego dostępu dla gościa) wyskakiwał komunikat o konieczności podania użytkownika i hasła. Żadne gmeranie w ustawieniach...
  3. A

    Pomoc NAS znika z sieci

    Raz na 40 dni to byłby wyczyn. Maks to było 5 - 6 dni. I wtedy albo restart sam z siebie, albo "zwis" i brak możliwości zalogowania się. Pomagał tylko "twardy" restart z guzika. Ale zdarzało się, że robił to wręcz codziennie. Objawy nasiliły się po aplikacji FW w okolicach kwietnia. Potem...
  4. A

    Pomoc NAS znika z sieci

    Teraz system działa stabilnie: [~] # uptime 11:42:26 up 8 days, 16:45, load average: 0.54, 0.75, 0.59 [~] #
  5. A

    Pomoc Backup wewnątrz QNAP

    Śliczne dzięki :)
  6. A

    Pomoc Backup wewnątrz QNAP

    Dzień dobry Wszystkim użytkownikom szacownego forum :) Mam parę QNAPów, które robią w firmach za serwery plików. Niezbyt wiele danych, ale potrzebna jest kopia zapasowa. Ja na swoje potrzeby zmodyfikowałem metodę "wież Hanoi" i robię według tego schematu backupy wewnątrz QNAPa na zasób...
  7. A

    Cześć

    Dzień dobry Wszystkim użytkownikom Mam nadzieję Wam trochę pomarudzić :) adas
  8. A

    Pomoc NAS znika z sieci

    Dzięki za podpowiedź z BIOSem Polski serwis podesłał instrukcję co i jak i na te chwilę mam taki: [~] # dmidecode -s bios-version QX47AR25 [~] # hal_app --get_ec_version QX47EC20 Zobaczymy czy pomoże...
  9. A

    Pomoc NAS znika z sieci

    Mam ten sam problem. Reset lub zwis QNAPa TS-253A. Pojawia się nie wiadomo kiedy i nie wiadomo po co. Nie używam żadnych aplikacji (oprócz Entware) - ostatnio wyłączyłem Hybrid Desk Station. adas