Recent Content by Artproject-2004

  1. A

    Artykuł Netbak PC - zrób kopie zapasową w całej firmie komputerów PC i Windows Server - ZA DARMO!

    Zainstalowałem podłaczyłem na porcie http (https jak u kolegi @tymian powyżej, nie przepuszcza) i teraz zapytam :) 1. NetBak widzi tylko dysk systemowy 2. Drugi dysk z danymi jest niewidoczny dla aplikacji Obydwa zaszyfrowane przez Veracrypt. Czy to, że ten drugi jest niewidoczny związane jest z...
  2. A

    Komunikat "Wystąpiła awaria systemu. Urządzenie ma za mało systemowej pamięci specjalnej..."

    @Silas Mariusz Dziękuję za pomoc, trochę to wszystko trwało, ale ostatecznie wygląda na sukces. Aktualizacja MariaDB10 i sprawa załatwiona - co działo się po drodze, to tylko @Silas Mariusz wie :)
  3. A

    Komunikat "Wystąpiła awaria systemu. Urządzenie ma za mało systemowej pamięci specjalnej..."

    Dzięki @Silas Mariusz , tego się obawiałem, że ktoś pominie ten wątek :(
  4. A

    Komunikat "Wystąpiła awaria systemu. Urządzenie ma za mało systemowej pamięci specjalnej..."

    Mówisz, że było by to takie proste. Zapodam, a co mi tam :)
  5. A

    Komunikat "Wystąpiła awaria systemu. Urządzenie ma za mało systemowej pamięci specjalnej..."

    Widzę, że dzisiaj oficjalnie wypuszczono 5.1.0.2444 build 20230629. Jako, że korzystałem z kanału bety miałem te wersję już kilka dni temu. Niestety niepokojące jest to, że ten problem nadal tu występuje. Powoduje go MariaDB, która zapycha któryś z folderów / lub /tmp. Czy próbować...
  6. A

    Komunikat "Wystąpiła awaria systemu. Urządzenie ma za mało systemowej pamięci specjalnej..."

    Miałem już Betę (i tu przyznaję, że był mój błąd) , zatem aktualizacja do RC nic teoretycznie nie szkodzi, a sądziłem, że pomoże - bo sprawa obiła się o inżynierów Centrali 1686395255 Natomiast nie wiem jak to traktować, czy to problem Qnapa (za mało miejsca na tmp), czy MariaDB 10 (,że sypie...
  7. A

    Komunikat "Wystąpiła awaria systemu. Urządzenie ma za mało systemowej pamięci specjalnej..."

    @Silas Mariusz - Mariusz, mogę prosić o interwencję w QNAP. Wczoraj zrobiłem update firmware do wersji RC i ten problem nadal występuje, obawiam się, że w finalnej wersji problem też nie będzie rozwiązany.
  8. A

    Pomoc Awaria pamięci systemowej

    Raczej niezalecane i powiem tak (a może @Silas Mariusz rozwinie) - raczej ticket do Supportu. Rozumiem, że pojawiło sie to po jakiejś aktualizacji (beta firmware lub po instalacji jakiegoś software/kontenera itp.). Odśwież swą pamięć i zatrzymaj te usługi/programy jak napisał @pigers. Niestety...
  9. A

    Pomoc Jak udostępnić w sieci zdalny folder ftp lub synchronizować go z folderem z NAS

    Nie testowałem do końca rozwiązania, ale może temat do zgłębienia. Na pewno jako opcja niestandardowa i na tę chwilę teoretyczna: 1. Instalacja VM Windows na Virtualization Station 2. Udostępnienie folderu VM do skanera (tu niewiadoma, czy jest to możliwe?) Jeżeli uda się dobić z poziomu...
  10. A

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Ostatnie podejście. Prawy klik na ten folder na komputerze i czy masz tam coś takiego jak "oszczędzanie miejsca" ? Jeżeli tak, to czy idzie wybrać opcję "przetrzymywania plików na urządzeniu"?
  11. A

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Wynikałoby z tego, że Winda gdzieś zaszyła jakiś config tych folderów, ale jak przeryłeś rejestry, to kończy się koncepcja poszukiwań.
  12. A

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Załóż na NAS nowy folder udostępnianiony, nadaj uprawnienia w QSync Central i spróbuj sparować. Nie mam pewności, ale być może we wskazanych przez Ciebie lokalizacjach nie może być folderów do synchronizacji.
  13. A

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Tam jest też info o podłączonych urządzeniach, zobacz czy po usunięciu pozycji coś się zmieni.
  14. A

    Pomoc QNAP TS-228 / QSYNC / Problem z wybraniem folderu do synchronizacji.

    Powiedz jeszcze, czy na NAS w QSync Central masz włączone udostępnianie folderów do synchronizacji?