Recent Content by asasin

  1. A

    Przy piwie Od jakiego urządzenia to pilot?

    Dekoder/setup box? Jakieś cuś do VOD?
  2. A

    Przy piwie Od jakiego urządzenia to pilot?

    Jakiś rejestrator? A joystick do obracania kamer?
  3. A

    Pomoc Kiepska czcionka po aktualizacji do QTS 4.2

    Na wszystkich przeglądarkach mam to samo a sprawdzałem na Firefox, Seamonkey i IE. Z tym że w tym samym czasie, z tego samego komputera loguję się do wszystkich NAS-ów i tylko z tymi dwoma po aktualizacji do wersji 4.2.0 jest problem, przy 4.1.0 wyświetla czcionki normalnie. Stąd łącze to z ze...
  4. A

    Pomoc File Station połączenie z zdalnym zasobem SMB

    Loguje się jako admin na obu QNAP-ach i na obu nie mam takiej pozycji. Jeden to TS-251, drugi to TS-253 Pro, oba z QTS 4.2.0.
  5. A

    Pomoc File Station połączenie z zdalnym zasobem SMB

    Co trzeba poustawiać żeby w File Station była pozycja "Microsoft Networking"? Nie widże tego u siebie w ogóle a mam potrzebę zamontowania udziału z innego QNAP-a.
  6. A

    Pomoc Kiepska czcionka po aktualizacji do QTS 4.2

    Witam. Po aktualizacji QTS z wersji 4.1 do 4.2 w moim TS-251 czcionka ma teraz kiepski wygląd i jest mało czytelna. Niektóre litery mają różną grubość a w tle jest jakby cień napisu. Generalnie kiepsko się to czyta, zarówna na IE jak i na Firefox-ie. Poniżej załączam obrazki jak to mniej więcej...
  7. A

    Wydajność QNAP TS-112P

    Pracodawca od czasu do czasu ma potrzebę monitorować czy pracownicy go nie oszukują i chce sobie pooglądać to czy tamto. Na miejscu nie ma możliwości tego obejrzeć wiec zapisuję filmy na pendrive i w innym miejscu ktoś to sobie przegląda. Wychodzi na to, że 2 tygodnie zgrywałyby się ze 4...
  8. A

    Wydajność QNAP TS-112P

    Dobra znalazłem tego BCS-a, typ NVR0401E to koszt poniżej 350 zł, dwie kamery obsłuży, więc może być. Tylko teraz pytanie, jak jest ze zgrywaniem plików z tego rejestratora na przykład na pendrivie lub po sieci na komputer? Długo to trwa? Miałem jeszcze do niedawna jakiś chiński rejestrator do...
  9. A

    Wydajność QNAP TS-112P

    Dla mnie nie ważne czy nazywa się to rejestrator czy pralka Frania, ma nagrywać obraz z kamery i nagrywa. Z tym, że przy jednej kamerze DS115j dostaje lekkiej zadyszki, więc przy dwóch w ogóle zdechnie. Nie potrzebuję w tym konkretnym wypadku czterech kamer a już tym bardziej 4K, kamery 2Mpx...
  10. A

    Wydajność QNAP TS-112P

    No właśnie S podaje na swoich stronach wprost wydajność Surveillance Station w przeliczeniu na FPS-y. Próbuje więc chociaż porównać wydajność S DS115 i QNAP TS-112P porównując procesory i pamięć, z grubsza wychodzi mi, że są pod tym względem tak samo wydajne, mimo różnych...
  11. A

    Wydajność QNAP TS-112P

    Mam w tej chwili jako monitoring S DS115j i kamerę 2Mpx, która go trochę zarzyna, procek i pamięć często skaczą na 100%, rejestrator potrafi gubić klatki. Musze teraz zrobić jak najtaniej drugi monitoring, ale już z dwoma kamerami i wychodzi mi, że S DS115 obrobiłby się z tym, tak...
  12. A

    Ktróry RAID daje większą możliwość odzyskania danych?

    Napisałem na początku, że to ma być właśnie backup innego backup-u i archiwizacji. W firmie to ja kiedyś robiłem backup-y na taśmach oraz napędach MO ale to dawne czasy, i nie do zastosowania wtedy i obecnie w domu. Płyty CD/DVD i pendrive obadają bo po pierwsze mała pojemność, po drugie...
  13. A

    Ktróry RAID daje większą możliwość odzyskania danych?

    Wiem czym się różnią poszczególne rodzaje RAID-ów od siebie, nie chodzi mi o awarię dysku i odtworzenie macierzy. Chodzi mi o awarię NAS-a, no nie wiem, upalony kondensator w zasilaczu czy uwalona płyta główna, tak że sam NAS jest niesprawny ale dane na dyskach pozostają nietknięte. Czym te dane...
  14. A

    Ktróry RAID daje większą możliwość odzyskania danych?

    Mam QNAP-a 439 Pro II+ i chciałbym go wykorzystać do backup-u backup-ów z serwera i innego NAS-a. Nie wiem jeszcze czy będzie chodził ciągle czy tylko doraźnie ale to już sprzęt dosyć leciwy jak na obecne czasy i obawiam się jego potencjalnej awarii. Ostatnio w różnych urządzeniach pouszkadzały...
  15. A

    Obudowy i zewnętrzne stacje dokujące HDD

    Odkopuję temat. Mam stację dokującą LigiLinka w wersji 2xHDD, 1xUSB 2.0 i 1xESATA, pod USB nie jeszcze nie podłączałem ale po ESATA działa doskonale i widoczne są oba dyski.