Recent Content by Babolusz

  1. B

    Pomoc NAS traci połączenie z urządzeniami przez USB

    Zweryfikowałem i problem z był z błędami I/O na macierzy. Natomiast ciekawi mnie fakt, że jeżeli jedno z urządzeń w tym przypadku macierz powoduje problemy to NAS nie wykrywa mi pozostałych podłączonych przez USB. Po restarcie urządzenie się pojawia, natomiast wydaje mi się że to średnio fajne...
  2. B

    Pomoc NAS traci połączenie z urządzeniami przez USB

    Urządzenie USB wpięte są z tyłu urządzenia (korzystam z TS251A) bezpośrednio.
  3. B

    Pomoc NAS traci połączenie z urządzeniami przez USB

    Mam podłączone 2 urządzenia do NAS po USB (UPS oraz macierz dysków HDD), często NAS traci połączenie pomiędzy urządzeniami podłączonymi po USB, co powoduje problemy związane z kopiami bezpieczeństwa oraz zasilaniem. Problem pojawia się również jeżeli podłączone inne urządzenia po USB (pendrive...
  4. B

    Pomoc Jak sprawdzić S.M.A.R.T dla dysku USB podłączonego do NAS

    Dzięki bardzo i to jest dla mnie informacja. Będę pogłębiał jeszcze info. Thx.
  5. B

    Pomoc Jak sprawdzić S.M.A.R.T dla dysku USB podłączonego do NAS

    @Silas Mariusz, przerobiłem naście wątków odnośnie S.M.A.R.T i informacji w jaki sposób interpretować wyniki testów, co do samych atrybutów nie mam wątpliwości bo jest to dość jasno określone. Natomiast nadal mam wątpliwość gdzie znajdę KRÓTKĄ i WIARYGODNĄ informacji czy dysk jest OK albo COŚ...
  6. B

    Pomoc Jak sprawdzić S.M.A.R.T dla dysku USB podłączonego do NAS

    Mam dodatkowe pytania, jak najszybciej upewnić się jaki jest stan dysku, wystarczy mi informacja że jest OK lub coś się dzieje. Chce potem dostawać taką informacje mailowo. Na tym się skupić "SMART overall-health self-assessment test result: PASSED"?
  7. B

    Pomoc Jak sprawdzić S.M.A.R.T dla dysku USB podłączonego do NAS

    Jak sprawdzić status S.M.A.R.T dla dysku zewnętrznego, który jest podłączony na stałe do serwera NAS, tak żeby w czasie rzeczywistym dostać informacje o ewentulanych problemach z dyskiem zewnętrznym? Da się jakoś użyć domyślne oprogramowanie?
  8. B

    Pomoc IDrive: failed to connect to evsireland49.idrive.com: connection timed out (110)

    Mały update dla potomnych. Problem leżał po stronie iDrive i polegał na tym że coś podczas tworzenia konta poszło nie tak i przez stronę www mogłem się połączyć, przez NAS nie mogłem. Pomogło ponowne utworzenie konta.
  9. B

    Pomoc IDrive: failed to connect to evsireland49.idrive.com: connection timed out (110)

    Tak ostatni firmware wgrany. IDrive ma swoją aplikację, którą wgrywa się z paczki (najnowsze jest). Konsultowałem problem z wsparciem technicznym IDrive i z ich strony jest OK.
  10. B

    Pomoc IDrive: failed to connect to evsireland49.idrive.com: connection timed out (110)

    Od jakiegoś czasu nie mogę połączyć się z usługą IDrive (wcześniej mogłem). Mam wszystkie najnowsze aktualizacje, korzystam z najnowszej aplikacji IDrive (z oficjalnej strony). Nie łączę się przez VPN, nie używam proxy, nie mam firewalla, a mój router pozwala na komunikację (mogę łączyć się z...
  11. B

    Pomoc Hybrid Backup Sync - kopia przyrostowa

    QuDedup - nie obsługuje mojego NAS'a (TS-230) on jest oparty o ARM 64bit.
  12. B

    Pomoc Hybrid Backup Sync - kopia przyrostowa

    Chyba nie mam aż nie mam tak dużego doświadczenia w pisaniu takich skryptów. O tyle ile podstawy umiem to już obługa błędów działania skryptów klęka ;( 1670833017 HelpDesk nie jest zbyt wylewny w tym temacie, wiem że tak jest i tyle
  13. B

    Pomoc Hybrid Backup Sync - kopia przyrostowa

    A nie można tego zrobić za pomocą jakiegoś skryptu rsync + openssl? Aktualnie byłbym zadowolony samym skryptem / apką, która robi kopię przyrostowe? Ktoś może ma pomysł jak to ogarnąć? 1670799164 A tak przy okazji, dlaczego QNAP nie obsługuje kopii przyrostowych, jaka jest argumentacja?
  14. B

    Pomoc Hybrid Backup Sync - kopia przyrostowa

    Cześć, w jakis sposób zrobić zaszyfrowaną kopię przyrostową moich danych na dysk zewnętrzny/chmury? W tej chwili korzystam HBS natomiast za każdym razem robiona jest kopia wszystkich danych, co trwa bardzo długo. Z tego co się orientuje HBS nie umożliwia tworzenia kopii przyrostowej.