Pomoc NAS traci połączenie z urządzeniami przez USB

Babolusz

Passing Basics
Beginner
11 Grudzień 2022
14
1
3
34
QNAP
TS-x30
Ethernet
null
Mam podłączone 2 urządzenia do NAS po USB (UPS oraz macierz dysków HDD), często NAS traci połączenie pomiędzy urządzeniami podłączonymi po USB, co powoduje problemy związane z kopiami bezpieczeństwa oraz zasilaniem. Problem pojawia się również jeżeli podłączone inne urządzenia po USB (pendrive, inny dysk USB).

Macie pomysł jak można rozwiązać mój problem?
 
"często NAS traci połączenie pomiędzy urządzeniami podłączonymi po USB, co powoduje problemy związane z kopiami bezpieczeństwa oraz zasilaniem."

Rozwiązuje to problem usb z UPSem.
 
to działa na snmp, więc jest kompatybilne z qnapem, S i zasadniczo dowolnym linuxem. Przecież jak pisze, że coś mam, to znaczy, że... coś mam i działa. No nie?

Taką, że lanu mu nie rozłącza.
 
Ja nie widzę sensu pisania na forum, że mi coś nie działa, jak można zrobić tak aby działało.

Karta pozwala dodatkowo monitorowć temperaturę + ma powiadomienia na maila + możesz podłączyć do niej tonę urządzeń, to, żę ty nie korzystasz i wolisz pisać na forum to spoko. Niektórzy wolą po prostu jak coś działa i ma pożądane funkcje.

Te upsy co dałeś to śmietnik jakiś bez wyświetlacza pewnie i bez lanu, nie ma co porównywać do APC
 
No dlatego jeden woli dobrego UPSa (APC), a drugi śmietnik i orać się na forum. Ja jestem team nr. 1.
Utwórz nowy ticket na forum, napisz swoje case-study i etc etc. Osobiście korzystam z Cyberpowera i nie uważam, aby to był śmietnik. A dokładanie do APC kolejnego 500zł to ładowanie kasy w błoto. Nie kontynuuj tego tematu, jeśli nie masz nic konkretnego wnieść do sprawy.
 
Sprawdź każde z urządzeń osobno.
Zweryfikowałem i problem z był z błędami I/O na macierzy. Natomiast ciekawi mnie fakt, że jeżeli jedno z urządzeń w tym przypadku macierz powoduje problemy to NAS nie wykrywa mi pozostałych podłączonych przez USB. Po restarcie urządzenie się pojawia, natomiast wydaje mi się że to średnio fajne rozwiązanie.

Czy ktoś wie w jaki sposób wymusić ponowne wyszukanie urządzeń wpiętych po USB (przez SSH) bez ponownego restartu NAS (to zajmuje dużoo czasu)? Ma ktoś sprawdzony sposób?